Sosyal Medya

YouTube yakında yeşil perde efekti sunacak

Bir dönem özel efektler için kullanılan yeşil perde teknolojisi bugün yayıncılar için vazgeçilmezler arasına girdi. Yayıncılık sektörünün en büyük ismi konumundaki YouTube önemli bir güncelleme hazırlıyor.

Dream Screen nedir?

Dream Screen adı verilen yeni teknoloji, yapay zekâyı kullanarak bir yeşil perde efekti uyguluyor. TikTok gibi platformlarda da gördüğümüz bu efekt, kullanıcının arka planını AI ile oluşturulmuş görseller veya videolar ile değiştirebiliyor. Dream Screen özelliği 2024 yılında YouTube Shorts kullanıcılarına sunulacak.

Diğer bir yenilik ise yapay zekânın içerik üreticilerine video projeleri için tavsiyelerde bulunması ve şablon hazırlanmasına yardım etmesi. Yine kullanıcılar çeşitli komutlar vererek videoları için en doğru arka plan müziğini bulabiliyor.

Yine daha önce gündeme gelen yapay zekânın metin üzerinden çeviri yaparak videolara dublaj eklemesi ve mobil cihazlardan videoları düzenlemeyi sağlayacak YouTube Create uygulaması duyurulan yenilikler arasında.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu