Sosyal Medya

YouTube düğmeye bastı: “Sarımsak kanseri yok ediyor” videolarına veda!

Dünyanın en büyük Google’a ait video izleme platformu YouTube, platform politikalarında güncellemeye gitti. Bu kapsamda şirket, tıp ile ilgili yanlış bilgiler içeren videoları tamamen kaldıracak. İşte haberin detayları…

Kanser tedavisi ile ilgili yanlış bilgiler içeren YouTube videoları kaldırılıyor!

YouTube, son yıllarda yalan yanlış içerikler ile uğraşıyor. Geçtiğimiz yıl aldatmaca içerikleri viral hale gelmeden, yani daha da çok yayılmadan önce durdurmak için adımlar atan şirket, şimdi ise yanlış tıbbi bilgiler içeren videolar için harekete geçti.

Geçtiğimiz vakitlerde resmi web sayfasında bir blog gönderisi yayımlayan şirket, zararlı veya yararı olmayan kanser ile ilgili tedavi yöntemlerinin anlatıldığı videoların platformdan tamamen kaldırılacağını açıkladı.

Bunun akabinde YouTube, insanları gerçek bir tıbbi tedavi almaktan vazgeçirmeye çalışan videoların da silineceğini aktardı. Yani platformda, artık Türkiye’de oldukça yaygın olan “sarımsak, kanseri yok ediyor” gibi yanıltıcı videolar olmayacak.

YouTube, demin sözünü ettiğimiz ilgili videoları bugünden itibaren kaldırmaya başladığını açıkladı. Toplamda ne kadar videonun bundan etkileneceği bilinmiyor fakat dünya genelini kapsadığı için binleri aşacağı aşikar.

Aslına bakacak olursak bu karar, YouTube’un tıp ile ilgili yanlış bilgiler için attığı ilk adım değil. Öyle ki şirket, geçtiğimiz yıllarda dünyayı kasıp kavuran Covid-19 salgını için de harekete geçmişti. Bu kapsamda yine pek çok video kaldırılmıştı.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu