Sosyal Medya

WhatsApp’ın yeni özelliği, uygulama içi alışverişleri kolaylaştırıyor

WhatsApp, mesajlaşma ötesine geçerek alışverişi daha da kolaylaştırmayı hedefliyor. Bu hafta, şirketin “Flows” adını verdiği yeni bir özelliğini duyurdu. Bu özellik sayesinde, kullanıcılar bir WhatsApp sohbet penceresi içinde kalarak alışveriş yapabilecekler.

WhatsApp’ta konuşma sırasında tren bileti ya da yemek siparişi gibi ürün ve hizmet satın almak mümkün olacak. İşletmeler artık kullanıcılara WhatsApp üzerinden gezinilebilecek menüler ya da formlar sunabilecek. Bu, alışverişi sadece birkaç tıklama ile tamamlamayı mümkün kılacak.

Bu özellik, yakın zamanda WhatsApp İş Platformu’ndaki işletmeler için kullanıma sunulacak. Hizmet, ilk olarak Hindistan’da başlatılacak. Hindistan’daki kullanıcılar, bir sepete ürün ekleyebilir ve ödeme yapmak için UPI, banka kartı ya da kredi kartı gibi çeşitli ödeme yöntemlerini kullanabilirler. WhatsApp, güvenli işlemler için Razorpay ve PayU ile ortaklık kurdu.

WhatsApp’ın yeni özelliği, uygulama içi alışverişleri kolaylaştırıyor

Bir diğer önemli yenilik de “Meta Doğrulandı” adlı doğrulama özelliği. Bu özellik, işletmelerin gerçekten meşru olduğunu kanıtlaması durumunda onlara bir güven rozeti sunacak. Doğrulanmış şirketler, özelleştirilebilir bir WhatsApp web sayfası ve çoklu cihaz desteği gibi avantajlardan yararlanabilecek. Ancak, bu özellik henüz test aşamasında olup, İş Platformu’nda kullanıma sunulmuş değil.

Flows, sohbet etmek ve alışveriş yapmak gibi iki temel işlevi birleştirerek hayatınızı daha da basit hale getiriyor. Bu sadece bir kolaylık değil, aynı zamanda mesajlaşma için bilinen bir uygulama üzerinden iş yapma şeklinde tamamen yeni bir yaklaşımı temsil ediyor.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu