Sosyal Medya

WhatsApp Kanalları 150 ülkeye yayılıyor

Şimdi Meta, yeni özellikler ve tanınmış kişilerin eklenmesiyle birlikte kanallarının 150’den fazla ülkeye genişlediğini duyurdu.

Meta, MLB’den Olivia Rodrigo’ya kadar binlerce yeni kuruluşun ve ünlünün Kanallara geleceğini iddia ediyor. Genişlemenin bir parçası olarak artık konumunuza ve popülerliklerine göre takip edilecek hesap önerileri alacaksınız. Diğer güncellemeler arasında emojilerle geri bildirim sağlama ve kanal yöneticilerinin, WhatsApp otomatik olarak silmeden önce 30 gün boyunca Güncellemelerini düzenlemelerine izin verilmesi yer alıyor. Muhtemelen topluluk oluşturmaya yönelik en yararlı yeni özellik, arkadaşlarınıza ilettiğiniz herhangi bir Güncellemenin artık orijinal kanala geri bağlanması olacak. WhatsApp, gelecekteki güncellemeleri paylaşmak için kendi kanalını da açıyor.

WhatsApp Kanalları 150 ülkeye yayılıyor

Meta, Kanallar ile “mevcut en özel yayın hizmetini oluşturmayı” umuyor. Bu amaçla, diğer kullanıcılar kimi takip ettiğinizi göremez ve telefon numaranız, sırf onu takip ettiğiniz için birisiyle paylaşılmıyor.

Kanallar, ilk olarak şubat ayında Telegram’ın kanallar özelliğinin pek de incelikli olmayan bir kopyası olarak Meta’nın sahibi olduğu şirket Instagram’da yerini aldı. WhatsApp’a yayılması, Meta’nın mesajlaşma uygulamasını basit bir mesajlaşma uygulamasından daha fazlası haline getirme yönündeki birçok girişiminden biri olarak geldi. Bunların çoğu, devam eden grup sohbetlerine (Discord) girme ve ayrılma ve anlık video mesajları (Snapchat, Telegram) gibi diğer şirketlere benzer özelliklerin başlatılmasını içeriyor. B-Tabi bunların hiçbiri WhatsApp’a özgü değil: eh bugünlerde sosyal medyada tamamen orijinal bir fikir bulmanız  zaten nadir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu