Sosyal Medya

WhatsApp, Instagram Öyküleri’ni andıran yeni görünümüyle dikkat çekiyor

Facebook ve Instagram’ın sahibi olan Meta, uzun yıllardır WhatsApp’tan nasıl para kazanabileceğini araştırıyor. Daha evvel uygulamayı fiyatlı hale getirme teşebbüslerinde bulunan şirket, artık de reklamlar aracılığıyla gelir elde etme stratejisi üzerinde duruyor. Bu strateji doğrultusunda Meta, Instagram’a misal bir halde bireylerin yahut işletmelerin kendi topluluklarını oluşturmasına ve onlarla kolaylıkla temas kurmasına imkan tanıyan “kanallar” özelliğini yakın vakitte hayata geçirdi. Artık ise WhatsApp, Instagram Hikayeleri’ni andıran yeni görünümüyle dikkat çekiyoratsApp, bir kanaldan durumunuza güncellemeler paylaşmanın yeni bir yolunu sunuyor.

WhatsApp’taki son güncelleme (v.2.24.1.6), Android için kullanıma sunuldu ve bir kanaldan durumunuza güncellemeler paylaşmanın yeni bir yolunu getiriyor. Artık bir kanaldan bir şey paylaştığınızda, bu durumunuzda daha net görünecek ve özel bir tertipte yer alacak. Bu özellik birtakım kullanıcılarda mevcut, lakin daha fazla şahsa önümüzdeki haftalarda sunulacak.

WhatsApp, Instagram Öyküleri’ni andıran yeni görünümüyle dikkat çekiyor

Eğer bu güncellemeye sahip olup olmadığınızı görmek istiyorsanız, bir kanaldan durumunuza bir şey paylaşmayı deneyebilirsiniz. Güncelleme, bu paylaşılan kanal güncellemelerini görmeyi ve etkileşimde bulunmayı kolaylaştırıyor. Tasarım, Instagram’da gönderileri Kıssalar olarak paylaşma formuna benziyor, bu da kullanımı daha kullanıcı dostu ve anlaşılır hale getiriyor.

Ancak tüm bu iyileştirmelerin bir bedeli var. WhatsApp’ı olduğu üzere memnuniyetle kullanan biri olarak, uygulamadaki her yeni değişiklik, Meta’nın reklam maksatlarına bir adım daha yaklaştığımızı gösteriyor. Şu anda WhatsApp, sevdiklerimizle temas kurduğumuz kolay bir iletileşme platformu olarak hizmet veriyor. Şayet bu durumun ötesine geçerse, reklam bombardımanıyla karşı karşıya kalma olasılığımız epeyce yüksek.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu