Sosyal Medya

WhatsApp grup sohbetlerini filtreleyecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor

Meta’nın sahip olduğu popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, son zamanlarda arayüz ve kullanıcı deneyimi üzerine önemli yeniliklerle karşımıza çıkıyor. Özellikle son güncelleme, uygulamanın mesaj yönetimini daha kullanıcı dostu bir hale getiren bir özellik sunuyor: sohbet filtreleri.

Bu yeni özellik, kullanıcılara sohbetlerini daha kolay yönetme imkanı sunarken aynı zamanda mesajların önceliklendirilmesini de kolaylaştırıyor. Şu an için geliştirme aşamasında olan bu özellik, beta sürümüyle birlikte bazı yeniliklere de göz atma fırsatı sunuyor. Bu filtre özelliği, kullanıcılara grup sohbetlerini listeleme imkanı verirken bireysel sohbetleri dışarıda bırakıyor. Daha önce “Kişisel” olarak adlandırılan filtre, “Kişi” olarak yeniden isimlendirildi ve sadece bireysel sohbetleri içeriyor. Bu güncellemeyle “İş” filtresi ise kaldırıldı.

WhatsApp grup sohbetlerini filtreleyecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor

WhatsApp’ın kullanıcılarının uzun zamandır talep ettiği bir özellik olan “Gruplar” sekmesi de artık uygulamada yer alıyor. Birçok kullanıcı, iş, aile, arkadaşlar veya hobiler için birden fazla gruba dahil olduklarından, bu yeni sekme grup sohbetlerini daha hızlı ve düzenli bir şekilde yönetmelerine olanak tanıyor. Şu an için sadece sınırlı bir grup beta kullanıcıya sunulan bu özellik, yakın zamanda daha geniş bir kullanıcı kitlesine sunulacak.

WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı yenilikler sadece bu kadarla sınırlı değil. Uygulama, e-posta doğrulama ve arama sırasında IP adresini gizleme özellikleri üzerinde de çalışıyor. Ayrıca, son beta sürümüyle birlikte kullanıcılar, WhatsApp durum güncellemelerine avatarlarla yanıt verme şansına da sahip oluyor. Bu, uygulamanın sunduğu olanakları daha da zenginleştiriyor.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu