Oyunlar

Valve, 15 milyon TL’lik Steam hesabını banladı!

Dünyanın en büyük dijital oyun platformu Steam‘de bazen birtakım kullanıcılar enteresan sebeplerden ötürü yasaklanabiliyor. Bunun son örneği ise Steam’de dünyanın en bedelli envanterine sahip bir kullanıcı oldu. İşte ayrıntılar…

St4ck’in Steam hesabına topluluk yasağı getirildi! Neyse ki geri kaldırıldı

Valve, Counter-Strike 2 için eşya satıcılığı yapan ve kestirimi 1.5 milyon dolar (Steam dolar kuru 10 TL ise 15 milyon TL) kıymetinde envantere sahip olan St4ck adlı oyuncuya topluluk yasağı verdi. Bu yasak, akıllarda soru işareti yaratarak merak uyandırdı.

Bildiğiniz üzere Counter-Strike 2‘deki birtakım eşyalar hayli kıymetli. Çünkü binlerce dolarlık fiyatlar kelam konusu. Doğal yüksek fiyatların olması bu alanda büyük bir piyasa oluşturuyor. İşte St4ck isimli kullanıcı da üçüncü taraf satıcılık yapıyor ve bu piyasada kıymetli bir yere sahip. Olağan St4ck bu nedenle değil, envanterinin pahalı olması ve Steam düzeyinin yüksek olması sayesinde tanınan bir kullanıcı.

St4ck, topluluk yasağı aldıktan bir mühlet sonra neyse ki bu yasak kaldırıldı. Ancak kısıtlamanın nedeni hala tam olarak öğrenilemedi. Bu noktada kullanıcının Steam kurallarına alışılmamış bir telaffuzda bulunduğunda dair tezler var.

Fakat bu ihtimal epeyce düşük. Bununla bir arada eşya satışı sırasında dolandırıcılık yaptığına dair söylentiler de ortada dolanıyor. Geçmişte St4ck ile ilgili dolandırıcılık bahisli çeşitli şikayetlerin olduğu aktarılıyor. Bu noktada Valve‘ın bu üzere mevzularda tolerans göstermediğini göz önünde bulundurmak gerekiyor.

St4ck’in topluluk yasağı kalkmamış olsaydı ortada büyük bir kayıp olacaktı. Çünkü kullanıcının envanterinde 400 bin dolarlık AWP Dragon Lore, her biri 90 bin dolar olan beş tane Katowice 2014 folyo çıkartması ve fiyatları 5 bin ila 40 bin dolar ortasında değişen pek çok silah ve bıçak bulunuyor. Pahalı ve kıymetsiz milyonlarca eşya kelam konusu.

Peki sizler bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce St4ck adlı kullanıcıya neden topluluk yasağı getirildi? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu