Sosyal Medya

(Twitter) X’ten sonra Facebook ve Instagram da bu kervana katılıyor!

Artık toplumsal medya uygulamalarında reklam görmekten sıkıldıysanız bunun bir tahlili var. Natürel ki her şeyin olduğu üzere bunun da bir bedeli var. Bu fiyatlı reklamsız abonelik hizmeti eski ismiyle Twitter olan X’te mevcuttu. Artık artık Meta’nın çatısı altında varlığını sürdüren Facebook ve Instagram için de geliyor. İşte detaylar…

Facebook ve Instagram için fiyatlı reklamsız abonelik dönemi başlıyor!

Reklamlar artık toplumsal medya uygulamalarında güzelden uyguna yerleşti. Neredeyse içeriklerden çok reklamlar ağır basmaya başladı. Meta ise bunu dur demek için kollarını sıvadı. Olağan ki bunun için kullanıcılardan fiyat ödemelerini bekliyor. Bu özellik aslında kulağa tanıdık geliyor. Toplumsal medya kullanıcıları, X eski ismiyle Twitter olan tanınan toplumsal medya mecrasından bu özelliğe aşinalar.

Peki Meta’nın, reklamları Facebook ve Instagram’dan kaldıracak fiyatlı abonelik hizmetinden kimler faydalanabilecek? Şimdilik Meta bu hizmet hizmeti, Avrupa Birliği genelinde kullanıma açacak. Ayrıyeten mevcut ve platformun ek fiyatlarını hesaba katarak bir ödeme planı hazırladı. Bu hizmet, web’de ayda yaklaşık 9,99 Euro, iOS ve Android‘de ise ayda 12,99 € karşılığında sunulacak.

Meta, yeni fiyatlı reklamsız abonelik paketini bir blog yazısında duyurdu. Yayınladığı blog yazısında, “Bu gelişen Avrupa düzenlemelerinin ruhuna ve gayesine hürmet duyuyoruz. Bunlara uymaya kararlıyız. ” ifadelerine yer verdi.

Meta, ödeme yapmak istemeyen şahıslara eserlerine fiyatsız erişim sunmaya devam edecek. Şirket, ödeme yapmayan kullanıcılara yönelik tecrübenin değişmeyeceğini açıkladı. Ayrıyeten mevcut reklam tercihi araçlarının kullanılabilir kalacağını da ekledi.

Reklamsız fiyatlı abonelik hizmeti AB, AEA ve İsviçre’de sadece 18 yaş ve üzeri bireylere sunulacak. Bu durum şimdilik tüm bağlı Facebook ve Instagram hesapları için geçerli olacak. Lakin Meta, sonunda bağlı hesaplar için ekstra fiyat talep edecek. 1 Mart 2024’ten itibaren şirket bağlı hesap başına web’de 6 Euro, iOS ve Android’de ise 8 Euro ek fiyat talep edecek. Şirket, birisi abone olduğu sürece bilgilerinin reklam hedefleme için kullanılmayacağının altını çizdi.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu