Sosyal Medya

Twitch, takipçileri tutmak için Kıssalar ekliyor

Snapchat, Instagram ve öteki toplumsal platformlardaki tıpkı isimli özelliğe emsal biçimde, Twitch’in kıssaları de yayıncıların 48 saat sonra sona eren fotoğraf, metin yahut klip yayınlamasına imkan tanıyor. Şirket, bu özelliği, “içerik oluşturucuların çevrimdışıyken dahi topluluklarına erişmelerine ve onlarla irtibatta kalmalarına yardımcı olacak” halinde açıkladı. Bu özelliği birinci olarak temmuz ayında duyurmuştuk.

Lansman sırasında Twitch öyküleri, son 30 gün içinde en az bir yayın yapan ortaklar ve bağlı kuruluşlarla sonluydu. Fakat artık tüm kullanıcılar (uygulamanın en son sürümüne güncelledikten sonra) bunları Takip eden sayfanın üst kısmında görebilecek. Şirket, erişimin bu hafta sonuna kadar uygun yayıncılara kademeli olarak sunulacağını ve daha fazla içerik oluşturucunun gereklilikleri karşılamasıyla daha da ileri gideceğini söylüyor.

Twitch, takipçileri tutmak için Kıssalar ekliyor

Ayrıca en az 30 abonesi olan yaratıcılar (hediye abonelikler dahil) sırf abonelere özel öyküler hazırlayabilecek.

Twitch, takipçilere kolay erişim sağlamak, güncellemeleri planlamak ve görsel cümbüş eklemek için kıssaları kullanmayı öneriyor. Taşınabilir uygulama, bir yayıncı bir kıssa yayınladığında takipçilere ikaz gönderecek lakin birebir vakitte gönderim sıklığını denetim etmek için bildirimleri ayarlamak da mümkün olacak. Bu ortada içerik oluşturucular, yayınladıkları her hikaye için, süresi dolduktan sonra da dahil olmak üzere toplam görüntüleme sayısını ve yansıları görebilecek.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu