Oyunlar

Twitch kıssalar özelliğini kullanıma sundu

Twitch, tanınan canlı yayın platformu olarak bilinirken, kullanıcı tecrübesini daha da çeşitlendirmek için yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Son olarak Twitch, öykü özelliğini platformuna entegre etti. Fakat, Twitch’in öykü özelliği Instagram’daki yahut öbür toplumsal medya platformlarındaki kıssalardan hayli farklı bir tecrübe sunuyor.

Twitch’in öykü özelliği, yayıncılara ve kullanıcılara yeni bir içerik paylaşım yolu sunuyor. Fakat bu özellik, sıradan kullanıcılara değil, platformda etkileşimli ve sistemli olarak canlı yayın yapan yayıncılara yönelik olarak tasarlanmış durumda. Twitch’te öykü paylaşabilmek için, bir kullanıcının son bir ayda en az 45 dakika canlı yayın yapmış olması gerekiyor. Bu, kıssa özelliğine erişimin sırf faal yayıncılara sunulduğu manasına geliyor.

Twitch öyküler özelliğini kullanıma sundu

Twitch ile paydaşlık kuran yayıncılar, paylaştıkları öyküleri tüm takipçileri yahut yalnızca aboneleri üzere makul izleyici kümelerine gösterebiliyorlar. Twitch öyküleri, yayıncının içeriklerini daha fazla bireye ulaştırmalarını sağlayan yeni bir yol sunuyor. Bilhassa abonelere özel kıssalar paylaşabilme seçeneği, yayıncıların sadık takipçileriyle daha yakın ve ferdî bir bağlantı kurmalarına imkan tanıyor.

Twitch’te paylaşılan kıssalar, klâsik kıssa müddetinin tersine 48 saat boyunca görüntülenebiliyor. Bu, izleyicilere daha fazla içeriği daha uzun bir müddet boyunca görmeleri için fırsat sunuyor. Bu özellik sayesinde yayıncılar, bilhassa özel etkinlikler, duyurular yahut geri sayımlar üzere içerikleri kıssalar aracılığıyla daha tesirli bir formda iletebilirler.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu