Sosyal Medya

TikTok yeni bir skandala daha imza attı!

Kar amacı gütmeyen bir medya araştırma grubu olan Media Matters for America, bugün TikTok kullanıcılarının Amerika Yazarlar Birliği greviyle ilgili içerik arayamadığını bildirdi. “WGA” ve “WGA grevi”, yazarların ve oyuncuların grevleriyle ilgili sürekli haber yapılmasına rağmen uygulamada herhangi bir arama sonucu çıkmadı. MMFA raporunun yayınlanmasından birkaç saat sonra arama sonuçları geri yüklendi ve artık her zamanki gibi çalışıyor gibi görünüyorlar.

Bu esnada TikTok, QAnon komplo teorilerini engellemeye çalışırken WGA grev içeriğine yönelik aramaları yanlışlıkla engellediğini doğruladı. TikTok sözcüsü Ben Rathe, kayıtlarda tam olarak hangi QAnon ifadesinin engellendiğini söylemedi ancak “WWG1WGA” (birimiz giderse, hepimiz gideriz) sloganının yaygın bir QAnon ifadesi olduğu görülüyor.

TikTok yeni bir skandala daha imza attı!

TikTok’un dezenformasyon politikası uyarınca şirket geçmişte QAnon içeriğini paylaşan kullanıcı hesaplarını yasaklamış ve QAnon hashtag’lerini engellemişti. Rathe, “Amerika Yazarlar Birliği” gibi terimleri içeren gönderilerin etkilenmediğini söylüyor.

TikTok, sendikaların ve işçilerin ikili WGA ve SAG-AFTRA grevleriyle ilgili haberleri paylaşmalarının önemli bir aracı oldu. Grevlerin içerik oluşturucular ve etki sahibi kişiler üzerinde de etkisi oldu; stüdyolar, sendika üyelerinin yapmadığı işleri yapmak için sendika dışı içerik oluşturucuları işe almaya çalışıyor ve yaratıcılar sendikanın taleplerine nasıl uyacaklarını anlamaya çalışıyor.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu