Sosyal Medya

TikTok reklamsız bir abonelik planı üzerinde çalışıyor

Bu toplumsal medya platformları için yeni bir arayış değil. Snapchat’in Snapchat+’ı ve X’in Premium seçeneklerini tanıttığını gördük fakat bu, TikTok için yeni bir abonelik teklifi olacak.

TikTok’un abonelik planlarına dair ipuçları birinci olarak Android Authority tarafından fark edildi. Habere nazaran TikTok’un en son sürümü, kısa biçimli görüntü uygulamasının kullanıcıları için reklamsız bir aylık abonelik planını test ettiğini gösteren yeni kod dizileriyle yüklü olarak geldi. Android Authority, kullanıcılara iki farklı plan seçeneği sunan bir ekranı ortaya çıkardı. Fiyatsız kalacak ve etkinliğinize nazaran şahsileştirilmiş reklamlar içerecek standart seçenek yahut ayrıyeten ayda 4,99 dolara mal olacak “Reklamsız” seçenek de var.

Şu an itibariyle TikTok’tan resmi bir açıklama gelmedi. Hasebiyle, şu anda sadece sonlu sayıda kullanıcıya açık olduğundan bunun sırf bir test olduğunu varsaymak yanlış olmaz. TikTok planı halka açıklayabilir yahut bundan vazgeçebilir yahut geri bildirimlere nazaran 4,99 dolarlık fiyat etiketini de değiştirebilir.

TikTok reklamsız bir abonelik planı üzerinde çalışıyor

TikTok’un etkileşimi ve geliri artırma eforu yeni bir şey değil fakat şirketin bu hususta biraz sürat kazandığı görülüyor. Bu yılın başlarında TikTok, kullanıcılar, içerik oluşturucular ve işletmeler için birçok özellik sunan pazar yeri TikTok Shop’u tanıttı. Bu özelliklerden biri, içerik oluşturucuların ve işletmelerin bağlı kuruluş görüntülerini direkt kullanıcıların akışlarına bırakma seçeneğiydi. Bu, yeni reklamsız katmanın sadece TikTok tarafından sunulan reklamları kaldırabileceği ve etkileyicilerden yahut onların pazarlama kampanyalarından gelen reklamları kaldıramayacağı manasına geliyor.

Belki artık hepimiz “Bu uygulama nasıl hala fiyatsız?” diye sormayı bırakabiliriz. zira bu gidişle hiçbir toplumsal medya uygulaması bir daha büsbütün fiyatsız olmayacak.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu