Sosyal Medya

TikTok İsrail – Hamas savaşı için kıymetli açıklamalar yaptı

Bir blog yazısı, çeşitli uzmanlıkları ve bölgeleri temsil eden, 40.000 kişilik güçlü global güvenlik profesyonellerinin değerli üyelerini bir ortaya getiren bir komuta merkezinin oluşturulması üzere son adımları ayrıntılandırıyor. Şirketin açıklaması Meta ve X‘in benzeri açıklamalarını takip ediyor; her iki şirket de Avrupa Birliği’nin düzenleyici kurul yetkilisinden yanlış bilgi kaygılarını detaylarıyla anlatan mektuplar almıştı.

TikTok tarafından belirtilen ek adımlar ortasında Arapça yahut İbranice konuşan “daha fazla” moderatörün işe alınması ve kullanıcıları yahut moderatörleri ifşa etmemek için sansürsüz yahut şiddet içeren içerikleri tespit etmek üzere otomatik algılama sistemlerini nizamlı olarak güncelleme yer alıyor. Bu hedefle TikTok, ön saflardaki moderatörler için mevcut sıhhat hizmetlerini genişletti.

TikTok İsrail – Hamas savaşı için kıymetli açıklamalar yaptı

Kullanıcılar artık platformda “kamu yararı” nedeniyle tutulan ve yanlış bilgileri sınırlamak emeliyle Canlı yayına uygunluğu daha da kısıtlayan grafik imajların üzerindeki iştirak ekranlarını da görebilecek. İnternette dolaşan palavralardan bahseden TikTok, kullanıcıların aldatıcı olacak formda düzenlediği ek içerikleri kaldırdığını yineledi.

TikTok’un, 7 Ekim’deki birinci hücumlar ile açıklamanın 15 Ekim’de yayınlanması ortasında İsrail ve Gazze’de yaklaşık 500.000 videoyu kaldırdığı ve 8.000 canlı yayını sonlandırdığı bildirildi. Şirket, ileriye dönük olarak makul tabirler arandığında İngilizce, İbranice ve Arapça olarak yanlış bilgi ihtarları sunmayı planlıyor.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu