Sosyal Medya

TikTok büyük yeniliğini kullanıma sundu! Yayıncılar artık paylaşımda hudut taşımayacak!

Share to TikTok’un bir uzantısı olan şirket, yeni özelliğin “hem platform içinde hem de platform dışında oluşum sürecinin her kademesinde basitçe gezinmek için seçilebilecek kaynakları ve araçları artırdığını” söylüyor. Direct Post API’nin birinci ortakları ortasında Adobe, Twitch, Blackmagic Design (Davinci Resolve’nin yapımcıları) ve öbürleri yer alıyor.

TikTok Direct Post entegrasyonları, içerik oluşturucuların taslak oluşturmasına, altyazıları yahut amaç kitle ayarlarını belirlemesine ve direkt desteklenen üçüncü taraf uygulamalardan içerik planlamasına yahut yayınlamasına imkan tanıyacak. Lansman sırasında sadece görüntülerin desteklendiği açıklandı lakin fotoğraf içeriği de “yakında geliyor”.

TikTok büyük yeniliğini kullanıma sundu! Yayıncılar artık paylaşımda hudut taşımayacak!

Lansman sırasında bu özelliği destekleyen üçüncü taraf yazılımlar ortasında Adobe Premiere Pro, Adobe Express, CapCut (TikTok’un ana şirketi ByteDance’e ait), DaVinci Resolve, SocialPilot ve Twitch yer alıyor. TikTok, geliştirici ortaklarının API’yi kullanmadan evvel “bir kontrol sürecinden geçirileceğini” söylüyor.

Adobe’nin Creative Cloud pazarlama lider yardımcısı Deepa Subramaniam mevzuyla ilgili şunları söyledi: “İçeriği gerçek vakitli olarak yayınlamak artık her zamankinden daha fazla bir mecburilik haline geldi ve her seviyedeki yaratıcıların, kendilerini daha fazla verimlilikle ve kısıtlama olmadan kendilerini güçlendirebilecek araçlara ihtiyacı var. Adobe Express ve Premiere Pro’da bulunan TikTok için yeni Doğrudan Gönderi özelliği sayesinde yaratıcılar, daha yüksek bir süratle ve yaratıcı iş akışlarını daha fazla kesintiye uğratmadan dikkat cazip içerikler oluşturmaya devam edebilirler.”

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu