Sosyal Medya

Threads kullanıcıları haberlerin tamamını görememekten şikayetçi

Meta, bu yılın başlarında Kanadalı kullanıcıların Facebook ve Instagram akışlarından haber içeriğini çekse de, bu engelleme Threads’e taşınmadı.

Ancak birtakım Threads kullanıcıları, aksini öne süren ikazları görmeye başladıklarında bu durumun değişip değişmediğini merak ettiler. Threads markasını içeren bir bildirimde “Kanada’daki beşerler bu içeriği görüntüleyemiyor” yazıyordu. “Kanada hükümetinin mevzuatı uyarınca haber yayıncılarının içeriği Kanada’da görüntülenemez.”

Threads kullanıcıları haberlerin tamamını görememekten şikayetçi

Hatanın ne kadar yaygın olduğu yahut ne kadar müddettir devam ettiği belirli değil. Sorunun raporları pazartesi günü ortaya çıktı ve bazı kullanıcılar salı sabahı prestijiyle hala temasları görüntüleyemiyor. Bir Meta sözcüsü Engadget’a yaptığı açıklamada Çevrimiçi Haber Yasası çerçevesinin, en azından şimdilik, Threads için geçerli olmadığını söyledi. Tekrar de bildirimin ortaya çıkması, şirketin en sonunda Threads’teki haber içeriğini de engelleyebileceği istikametinde spekülasyonlara yol açtı.

Son birkaç yıldır dünyanın en büyük teknoloji şirketleri haberler için ödeme yapılması konusunda ülkelerle çekişiyor. Örneğin 2021’de Facebook, Avustralya’daki şahısların haber kontaklarını paylaşmasını durdururken Google, Avustralyalı haber yayıncılarının içeriğini Google Haberler’de sergilemeyi durdurmakla tehdit etti. Fakat her iki şirket de sonunda muahedeye vardı ve Avustralya haber kuruluşlarına ödeme yapmaya başlamayı kabul etti.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu