Sosyal Medya

Telegram sevilen özelliğini ücretsiz yaptı!

Popüler anlık mesajlaşma platformlarından biri olan Telegram, piyasaya sürülmesinin 10. yılını kutluyor. Platform bu kutlamasını ise kullanıcılarını sevindirecek bir özellikle yapıyor. Çıkan haberlere göre Telegram, Hikayeler özelliğini tüm kullanıcıların kullanımına açtı. İşte detaylar!

Telegram, Hikayeler özelliğini tüm kullanıcılara açtı!

Mesajlaşma platformları arasında önemli bir yere sahip olan Telegram, 10. yılını kutladığı bugünde kullanıcıları için önemli bir adım attı. Platformun en çok talep edilen özelliklerinden bir Hikayeler oluyor. Özellikle günümüzde birçok sosyal medya platformunda bu özelliğin yer alması, Telegram için de geç kalınmış bir özellik haline geldi.

Aslında Telegram’da Hikayeler özelliği küresel olarak yer alıyor. Ancak bu özellik yalnızca ücretli Premium aboneleri için açıktı. Şirket ise 10. yıl dönümü için bu özelliğini tüm kullanıcılarına açık hale getirdi.

Konuyla ilgili olarak ise şirketten bir açıklama geldi. “Bugün Telegram 10. doğum gününü şimdiye kadarki en büyük güncellememizle kutluyor. Geçtiğimiz on yıl boyunca şu anda 800 milyondan fazla kişi tarafından kullanılan yüzlerce yeni özelliği geliştirdik. Bu güncellemede, benzersiz bir çift kamera modu, detaylı gizlilik ayarları, esne süre seçenekleri ve çok daha fazlası ile Hikayeler’i başlatıyoruz. (…)”

Telegram Hikayeler’i gizlilik kontrolleri sayesinde gönderilerinizi görmesini istemediğiniz kişilerden gizlemeniz mümkün. Bununla birlikte Premium kullanıcılar yeni hikayeler arasında 6, 12, 24 ve 48 saatlik görünürlük arasından seçim yapabiliyor.

Premium kullanıcıları ek olarak daha farklı özelliklere de sahip oluyor. Bunlardan biri de Premium kullanıcıların gönderilerinin daha önce görüntülenmesi. Böylece bu aboneler daha fazla görünmüş oluyor. Ayrıca ücretli aboneler başkalarını hikayelerini gizli modda görüntüleyebiliyor.

Peki, siz Telegram Hikayeler özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu