Sosyal Medya

Snapchat hesap silme nasıl yapılır? [2024]

Sosyal medya hayatımızın vazgeçilmez bir kesimi olsa da, çeşitli nedenlerden ötürü hesabını kapatmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Bu kapsamda daha evvel hazırladığımız Instagram ve Twitter hesap silme rehberlerinin akabinde: 2011’den bu yana hayatımızda olan Snapchat hesabı nasıl silinir?Snapchat kapatma süreci nasıl yapılır?” yanıtı ile karşınızdayız! İşte ayrıntıları ile Snapchat hesap silme linki!

Snapchat hesap silme nasıl yapılır? – Snapchat hesap silme linki

Bu süreci taşınabilir uygulama üzerinden gerçekleştirmek mümkün değil. Bu nedenle rastgele bir bilgisayarın yahut telefon / tabletin internet tarayıcısını kullanmak gerekiyor. Süreç öncesinde iki şeye gereksiniminiz var; İddia edebileceğiniz üzere kullanıcı ismi / şifre ve Snapchat silme linki!

Snapchat silme linki 2024: https://accounts.snapchat.com/accounts/delete_account

  • İlk olarak buraya yahut üstteki Snapchat hesap silme linkine tıklayın.
  • Kullanıcı ismi yahut E-posta adresinizle birlikte şifrenizi girerek giriş yapın.

  • Giriş yaptıktan sonra Snapchat’in Hesap Devre Dışı başlıklı ikaz ekranı sizi karşılayacak.
  • Bu etapta tek yapmanız gereken tekrar kullanıcı ismi / şifre girmek ve Devam’a tıklamak.

  • Snapchat hesap silme sürecini başarılı bir biçimde tamamladınız!

Not: Facebook ve Twitter ile emsal formda Snapchat bilgilerinizi indirmeye müsaade veriyor. Şayet daha evvel data indirme talebinde bulunduysanız, mail adresinize dataların hazır olduğuna dair bildirim gelmeden bu süreci gerçekleştirmeyin. Aksi halde datalarınız size gönderilmeyecek.

Not – 2: Silme sürecini gerçekleştirdiğinizde Snapchat size bir onaylama e-postası gönderiyor. Bunu denetim etmek için hesabınıza onaylanmış bir e-posta adresinin ekli olduğundan emin olun.

Yukarıdaki ekran imajında / Snapchat silme sayfasında gördüğünüz üzere, kararınızdan pişman olursanız 30 gün müddetiniz var. Silme sürecini gerçekleştirdikten sonra hesabınız kayboluyor, lakin 30 gün içerisinde tekrar giriş yaparsanız eski haline geliyor ve kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

Bu süreç geri alınabilir mi?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere bu süreci gerçekleştirdikten sonra hesabınız kalıcı olarak silinmeden evvel 30 gün bekleniyor. Şayet bu mühlet içerisinde tekrar giriş yaparsanız, süreç iptal olacak ve hesabınızı kapatmak isterseniz tekrar üstteki adımları gerçekleştirmeniz gerekecek.

Bunun için tek yapmanız gereken taşınabilir uygulama ile yahut aşağıdaki linke tıklayarak giriş yapmak;

  • Snapchat giriş linki: https://accounts.snapchat.com/accounts/login

Snapchat’e büsbütün veda etmek isteyenler için hazırladığımız Snapchat kapatma rehberimiz işinize yaradı mı? Bu süreç hakkında görüşlerinizi, yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu