Oyunlar

Resident Evil serisi remake’e doymuyor: Yeni oyun için heyecanlandıran iddia!

Capcom, 2019 yılında çıkardığı Resident Evil 2 Remake ile birlikte çok başarılı bir işe imza atmış ve büyük beğeni toplamıştı. Akabinde gelen Resident Evil 3 Remake beğenileri tam karşılamasa da Resident Evil 4 Remake ile birlikte çıta yeniden arşa yükseldi.

Hayranlar artık de Resident Evil 5 remake bekliyorlar

Resindet Evil 4 Remake ile birlikte orjinal oyundaki öykünün gidişatında bir grup değişiklikler yaşandı. Hayranlar, oyunun sonunda yaşanan olaylardan dolayı Resident Evil 5 Remake’in geleceği konusunda eminler. Şimdiden uyaralım, yazıda RE4 Remake’e dair spoiler bulunuyor.

Ok they’re definitely making a RE5 Remake right? It’s a matter of when not if, right?
byu/JustARandomDude2K23 inresidentevil

Resident Evil hayranları, Separate Ways ek paketinin akabinde beşinci ana oyunun yine üretiminin kesin olarak geleceğini düşünüyor.

Geçtiğimiz hafta, Resident Evil 4 remake oyuncularının istekleri nihayet Ada Wong’un maceralarını ana oyunla birlikte takip eden DLC kısmı Separate Ways’in piyasaya sürülmesiyle karşılık buldu.

DLC tıpkı vakitte baş makus Albert Wesker’ı da içeriyor. Resident Evil 5 remake için bu karakter, kilit bir karakter. Çünkü ana oyun onun üzerine konseyiydi. DLC’de karakterin baş göstermesi, bu iddiayı güçlendiriyor.

Wesker’ın son repliği Resident Evil 5’te kendisi ve Chris ortasındaki yüzleşmeyi kesin bir lisanla ortaya koyuyor. Capcom’un remake planlarını burada sonlandırması ve oyunculara yeni bir remake sunmak yerine yeni bir oyun sunacak olması daha olası

Resident Evil 5 remake’in nitekim bir muhtaçlık olup olmadığı da tartışmalı bir husus. Lakin Resident Evil 4 Remake de benzeri bir pozisyondaydı, sonucu da mükemmel oldu.

Capcom’un Resident Evil oyunlarını yıllar süren bir geliştirme sürecinden sonra sıfırdan yine yapması kelam konusu olduğunda erişim kolaylığı pek de tasa edilecek bir durum üzere görünmüyor.

Resident Evil 5, piyasaya çıktığından bu yana Resident Evil topluluğunda bir halde kült gibisi bir takipçi kitlesine ulaştı. Remake’ten evvel Resident Evil 9 görecek olmamız daha mümkün olsa da bir remake Capcom’a önemli para kazandırır. Siz ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu