Sosyal Medya

Reels görüntüleri için kıymetli bir güncelleme yayınlandı

Şimdi Instagram lideri Adam Mosseri, yayın kanalında, mevcut bu özelliğin dünya çapındaki tüm kullanıcıların hizmetine sunulduğunu duyurdu. Uygulamayı kullanan herkes artık herkese açık Reels’i aygıtlarına indirebilir ve bunları daha sonra görüntülemek üzere kaydedebilir. Bunun için kullanıcıların Paylaş düğmesine dokunması ve indirme sürecine buradan başlaması kâfi olacak.

TechCrunch’ın da bildirdiği üzere Mosseri, yayın sırasında indirilen Reels’in, indirilen TikTok görüntülerine misal halde hesabın kullanıcı ismini içeren Instagram filigranına sahip olacağını açıkladı. Ayrıyeten Reels, sırf özgün kesimlerle kullanıldığı takdirde müzikle birlikte gelecek. Instagram, art plan olarak kullanılmış olan lisanslı müzik kullanırsa bu sesleri kaydetmeyecek.

Reels görüntüleri için değerli bir güncelleme yayınlandı

TikTok’un görüntü indirme özelliği, yaratıcılara (ve yine yayınlayanlara) klipleri platformlar ortasında paylaşmanın kolay bir yolunu sunduğundan, uygulamaya daha fazla kullanıcı çekmenize yardımcı oluyor. TikTok’u olmayan bireyler, takip etmek istedikleri şahısların görüntülerini görürülerse yahut daha fazla misal içerik tipi görmek isterlerse platforma kaydolmaya karar verebilirler. Instagram bu stratejiyi kopyalamak istiyor olabilir fakat kullanıcılar Reels’in indirilmesini engelleme imkanına da sahip olacak. İndirme seçeneklerini değiştirmek için Ayarlar’da Zımnilik altında Reels’e gitmeleri ve “İnsanların Reels’inizi indirmesine müsaade ver” seçeneğini kapatmaları gerekecek.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu