Oyunlar

Oyuncular Ubisoft’a kızgın: Assassin’s Creed Mirage’a son anda Denuvo eklendi

Oyuncular, uzun müddettir oyun şirketlerinin PC’de oyunlarına korsandan müdafaa yazılımı olan Denuvo’yu koymalarından şikâyetçi. Çünkü Denuvo, oyunları bir epey yavaşlatan ve performans meseleleri çıkaran bir yazılım. Ubisoft, Denuvo’yu en yeni oyun Assassin’s Creed Mirage içerisine sessiz sedasız ekledi.

Assassin’s Creed Mirage’a birinci gün güncellemesinde ‘çaktırmadan’ Denuvo eklendi

Assassin’s Creed Mirage bugün PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S için piyasaya sürüldü. iPhone 15 Pro versiyonu ise 2024’ün başlarında piyasaya sürülecek.

#Ubisoft just added Denuvo to #AssassinsCreedMirage via a day-1 patch a few minutes ago. AFTER all the major reviews went online. Sincerely: Fuck off.
byu/DotabLAH inGames

Ubisoft’tan resmi bir açıklama yoktu fakat ortaya çıkan söylentilere nazaran oyun, korsandan müdafaa yazılımı olan Denuvo kullanacaktı. Lakin tekrar de oyuncular bunun olmayacağını umuyordu.

Nitekim söylentiler gerçek çıktı ve Ubisoft, oyunun birinci gün yamasıyla birlikte Denuvo yazılımını Assassin’s Creed Mirage içine ekledi. DRM teknolojisi, birtakım oyuncuların PC oyun performansı üzerinde olumsuz bir tesire sahip olması nedeniyle çıktığı günden beridir tartışmaların kaynağı oldu.

Ancak Denuvo’nun bir gecede oyuna eklenmesinin akabinde yetkililer, yama öncesi ve sonrası performansın büsbütün tıpkı olduğunu savundular. Oyuncular yeniden de hâlâ bu bahiste öfkeliler.

Denuvo’nun oyuna eklenmesinden Ubisoft tarafından Çarşamba günü duyurulan lansman günü başlık güncellemesinde bahsedilmedi. Kimi beşerler bunun aylar öncesinden muhakkak olduğunu belirtti. Kimileri ise Denuvo’nun oyunun inceleme kopyalarında bulunmadığını belirterek sonlandılar.

Başlık güncellemesi 1.0.2 bugün desteklenen tüm platformlar için yayınlanacak. Lakin Ubisoft PC’de güncellemenin yayın öncesi 41,6 GB’lık oyun belgelerine dahil edildiğini söyledi.

Siz bu mevzuda ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu