Oyunlar

Oyun devi karıştı: Çalışanlarını kovmakla tehdit ediyor!

Pandemi sonrasında teknoloji şirketlerinin hibrit çalışma biçimini benimsediğini biliyoruz. Apple’dan Microsoft’a kadar birçok firma, haftanın aşikâr günlerini meskenden çalışmayla yürütüyor. Lakin Roblox isimli oyunun geliştiricisi Roblox Corporation çalışanlarını zorla ofise çağırıyor.

Roblox’ta ofise gelmeyenlere kıyım başladı

Roblox, çalışanlarının tam vakitli olarak ofise dönmelerini istiyor. Bu politikayı kabul etmeyen şahısların ise kıdem tazminatlarını kabul ederek işten ayrılması gerektiğini söylüyor. Roblox Corporation CEO’su David Baszucki, tüm çalışanlarını ofise çağırdı.

Bu hafta çalışanlara gönderilen yazılı açıklamada, önümüzdeki yazdan itibaren yürürlüğe girecek yeni kurallar açıklandı. Buna nazaran çalışanların haftada en az üç gün şirkete gelmesi ve burada çalışması gerekecek.

Bu kurala uymak yahut uyamayanlara ise işten ayrılmaları için tazminat paketleri verilecek. Yalnızca uzaktan çalışılan birtakım roller ve kilit uzmanlığa sahip olanlar bu zorunluluktan muaf tutulacak.

Konuyla ilgili açıklamasında CEO Baszucki, siyaset değişikliğine neden olarak yüz yüze çalışmanın çok daha fazla üretkenliğe yol açtığını tabir etti. Spontane fikirlerin yahut geri bildirimlerin online toplantılar ortaya çıkmadığını belirtti.

Bir ölçü esneklik devam edecek olsa da Baszucki, bilhassa genç çalışanların öğrenmelerine yarar sağlayacak bir geri dönüş istiyor. Oyun şirketi, ofis bölgesine taşınacak olanların masraflarına da yardımcı olacağını tabir etti.

Pandemi sonrası uzaktan ve hibrit çalışmanın popülerliği artarken, Roblox’un bu atağının nasıl bir dönüş alacağını göreceğiz.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu