Sosyal Medya

O ‘Deneysel’ Altcoin Fırladı: Traderlar Fırsata Atladılar!

Shiba Inu ekosisteminden yeni bir altcoin, bugün sadece test amaçlı olarak piyasaya sürüldü. Ancak bazı yatırımcılar bu deneysel kriptoya atlayarak büyük bir ilgi gösterdi. Altcoin’in aslında bir değeri olmadığını belirten geliştiricilere rağmen, bazı yatırımcılar bu kriptoyu ciddi bir proje haline getirmeye kararlı.

Deneysel altcoin’in hikayesi

Shiba Inu ekibi bugün, Bone (BONE) token sözleşmesini reddetme planının bir parçası olarak Calcium (CAL) adında bir deneysel altcoin üretti. Bu tokenın yüzde 50’sinden fazlası, planlanan bir hamle olarak bot tarafından canlıya alındıktan kısa bir süre sonra toplandı. Bu tokenler, merkezi olmayan borsa (DEX) ShibaSwap’te yayındaydı. Ancak yatırımcılar, hızlı bir kazanç elde etme umuduyla bu tokenları satın aldı. Bazı Shiba Inu topluluk üyeleri, bu tokenların yatırımlık bir altcoin olmadığı konusunda bile çağrılar yaptı.

Ancak, para kaybettiklerini iddia eden bazı topluluk üyeleri, CAL tokeni Uniswap’ta yeni bir işlem çifti oluşturmak için kullandılar. Bu işlem çiftinin katılımcıları, Shiba Inu’nun verdiği sözlerden “bıktıklarını” belirtti. Calcium’u gerçek bir projeye dönüştürmeyi hedefledi.

İki borsada CAL’in farklı kaderi

Yukarıdaki satın alma çılgınlığı, orijinal CAL tokeninin fiyatının yüzde 99 düşmesine neden oldu. CAL, ShibaSwap’ta sadece 4.800 dolarlık bir likiditeye sahipti. Bu ensada, Uniswap DEX’te 4 milyon dolarlık işlem hacmine ve 164.000 dolar likiditeye ulaştı.

Bu esnada, Shibarium’da bugün yoğun bir gün geçiyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere altcoin ağı, 22 Eylül’de rekor sayıda işleme imza attı.

Deneysel altcoin Calcium’un arka planı

Shiba Inu geliştiricileri, geçen hafta yaptığı bir açıklamada, yeni başlatılan Shibarium Blockchain’inin yönetim tokenleri olan Bone (BONE) sözleşmesinin sahipliğini reddetmek için Calcium tokenleri çıkaracaklarını belirtti. Altcoin sektöründe, bir akıllı sözleşmeyi reddetmek, sözleşme yaratıcısının artık üzerinde kontrol sahibi olmadığı anlamına gelir. Geliştiriciler, “Bu token, sadece BONE’u basmak ve reddetmek için belirli bir amaçla oluşturuldu.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Ancak, bir altcoin projesinin çalışması için geliştiricinin onayına ihtiyaç duymaz. Topluluk üyeleri, herhangi bir token etrafında toparlanabilirler. Aynı zamanda merkezi olmayan borsalarda (DEXler) likidite sağlayabilirler. Bununla birlikte, kullanım durumları üzerinde çalışacak dış geliştiricileri toplayabilirler.

Bu arada, geliştiriciler, “CAL yalnızca BONE’u basmak ve ondan vazgeçmek içindir. Lütfen bu altcoin’i takas etmeyin çünkü gelecekte bir değeri veya ihtiyacı olmayacak” diye yazdı. Geliştirici Kaal Dhairya o sırada “Eğer biri bunu satıyorsa lütfen bunu bir dolandırıcılık olarak düşünün” diye yazmıştı. Calcium altcoin topluluğunun vokal üyesi @1BlockChainKing, bir tweet ile olayı şöyle aktarıyor:

İnsanlar LP satın aldı, ekledi ve bir TeleGram sohbeti oluşturdu ve bu sohbeti topluluğa ve ekosisteme karşı son eylemleri nedeniyle SHIB ekibine karşı bir harekete dönüştürdü

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu