Oyunlar

Microsoft’un Activision’ı aldıktan sonraki birinci kararı muhakkak oldu!

Microsoft geçtiğimiz saatlerde İngiltere’den gelen onay kararıyla birlikte Activision-Blizzard’ı resmi olarak satın aldı. 21 aydır devam eden muahede sonrasında ise Call of Duty üzere büyük serilerde değişiklik yaşanması bekleniyor. Fakat birinci olarak Activision CEO’su Bobby Kotick misyonundan ayrılacak.

Activision CEO’su Bobby Kotick yıl sonunda vazifesi bırakıyor

Activision CEO’su Bobby Kotick, bugün çalışanlarına gönderdiği e-postada, muahedenin tamamlandığını duyurdu. Yıl sonuna kadar CEO olarak kalacağını ve Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer’a rapor vereceğini lisana getirdi.

Kotick’in önümüzdeki yıla kadar Activision-Blizzard’ın Microsoft’a entegrasyonunu denetlemesi hedefleniyor. Ayrıyeten bu süreçte Phil Spencer ile birlikte çalışarak Call of Duty ve Diablo üzere üretimleri Game Pass’a entegre etmek istiyor.

Daha evvel şirket içerisinde taciz argümanlarıyla suçlanan Kotick, çalışanlar tarafından eleştirilmiş ve mutabakatla birlikte gönderileceği söylenmişti. Bu yüzden yıl sonuna kadar vazifesini müdafaası oyun dünyası için sürpriz oldu.

Satın alma sürecinin tamamlanmasıyla birlikte Activision Blizzard’ın Call of Duty, World of Warcraft ve Overwatch üzere serileri, Xbox Game Studios altında yer alacak. Lakin Microsoft, birçok Activision oyununun PlayStation ve Nintendo üzere platformlarda yayınlanmaya devam edeceğini belirtti.

68,7 milyar dolarlık rekor kıran mutabakat, Microsoft’un oyun portföyünü büyük ölçüde genişletiyor ve global oyun pazarında PlayStation, Nintendo ve Tencent ile rekabet etme kabiliyetini güçlendiriyor. Lakin gerçek tesirini uzun vadede göreceğiz.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu