Sosyal Medya

Meta’dan gençlerin güvenliği için değerli adım!

Meta, gençlerin çevrimiçi tecrübelerini inançlı bir biçimde yönetmelerine yardımcı olmak maksadıyla ünlü oyuncu Ceyda Düvenci ile iş birliğine girdiğini duyurdu. Bu formda gençlerin olumlu çevrimiçi tecrübeler yaşamalarını sağlamak için Meta’nın güvenlik gayretlerini daha da güçlendirmeyi hedefliyor.

Meta, gençler için güvenlik konusunda kıymetli adımlar atıyor!

Meta, ebeveynleri ve gençleri mevcut güvenlik araçlarından faydalanmaya ve Instagram üzerinde daha fazla denetim sağlamaya teşvik etmeyi amaçlıyor. Proje kapsamında Meta, gençler için toplumsal medya güvenliği ve mevcut araçlar hakkında farkındalık yaratmayı planlıyor.

Bu çerçevede Türkiye’deki Meta İstasyon’da düzenlenen aktiflik, gençlerin dijital tecrübelerini geliştirmeye odaklanan bir dizi panelistin iştirakiyle gerçekleşti. Aktiflikte konuşan Meta Türkiye ve Azerbaycan Kamu Siyasetleri Yöneticisi Sezen Yeşil, gençlerin toplumsal medyada güvenliği konusunun Meta için kıymetli olduğunu vurgulayarak, Instagram’da gençler ve ebeveynler için geliştirilen araçlar hakkında farkındalığı artırmayı amaçladıklarını belirtti.

Ceyda Düvenci de Instagram tecrübesiyle ilgili olarak, toplumsal medyanın ferdî hudutlar içinde sevdiklerinizle paylaşılan bir yer olduğunu söyledi. Ayrıyeten, Aile Merkezi’nin bilhassa Günlük Hudut Mühleti ve Orta Verme üzere değerli özelliklere sahip olduğunu vurgulayarak, çocuklara her şeyi açıkça anlatmanın kıymetine değindi.

Etkinlikte konuşan Prof. Dr. Betül Ulukol, toplumsal medyanın gençlere fırsatlar sunarken zorlukları da beraberinde getirdiğini belirterek, çocukları toplumsal medyadan uzak tutmak yerine bilinçlendirmenin ve yanlışsız rehberlik yapmanın ehemmiyetine dikkat çekti.

Meta, gençlerin güvenliği konusunu ön planda tutarak son üç yılda 30’dan fazla aracı kullanıma sundu. Instagram’da kullanıma sunulan yeni özellikler ortasında, ‘Sakin Mod’ genç kullanıcılara daha fazla denetim sağlamalarına yardımcı olan bir özellik olarak öne çıkıyor.

Ayrıca, Instagram’ın Ebeveyn Nezareti özelliği için ek araçlar da duyuruldu, bu araçlar ebeveynlere çocuklarının çevrimiçi tecrübelerini daha yakından takip etme imkanı tanıyor. Meta’nın uğraşlarıyla gençlerin çevrimiçi dünyada daha inançlı ve güçlü bir tecrübe yaşamaları hedefleniyor.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu