Sosyal Medya

Meta Threads yüzünden servet ödeyebilir!

2012’den beri “Threads” ticari markasına sahip olduğunu söyleyen şirket, işletmelerin telefon davetlerini, e-postaları ve öbür iletileri takip etmesine yardımcı olmak için yapay zekayı kullanan bir “akıllı bildiri merkezi” oluşturuyor.

Threads Software Limited, Meta avukatlarının Nisan 2023’ten başlayarak yazılım şirketinin thread.app alan ismini satın almak için dört farklı teşebbüste bulunduğunu ve sonunda Facebook hesabını kapattığını tez ediyor. Şirket yaptığı açıklamada “Tüm teklifler reddedildi” dedi. “Alanın satılık olmadığı Meta’nın Instagram hesabına açıkça belirtildi. Temmuz 2023’te Meta’nın Instagram’ı ‘threads’ toplumsal medya platformunu duyurdu ve Threads Software Limited’i Facebook platformundan kaldırdı.”

Meta Threads yüzünden servet ödeyebilir!

Yazılım şirketi, Meta’ya “Threads ismini kullanmayı bırakması” için 30 gün mühlet verdiğini ve toplumsal medya şirketinin bunu reddetmesi halinde “Birleşik Krallık mahkemelerinden önlem talebinde bulunacağını” söyledi.

Meta’nın thread.app için ne kadar para teklif ettiği aşikâr değil lakin Yardley’in açıklamaları, aranan bir alan ismini yahut kullanıcı ismini teminat altına almak için art planda yapılabilecek müzakerelere az rastlanan bir bakış imkanı sunuyor.

Meta’nın Twitter rakibini piyasaya sürdüğü periyotta Threads ismini kullanan tek şirketin yazılım üreticisi olmadığını da belirtmekte yarar var. Moda perakendecisi American Threads, hizmetin lansmanı sırasında Instagram’daki @Threads kullanıcı ismini denetim ediyordu. Şirket o periyotta yorum yapanlara latife yollu karşılık verdi ve yeni Threads hizmetinde insanların giysi markasını Meta’nın sahip olduğu hizmetle karıştırdığını bildirdi. Meta, hizmetin lansmanı sırasında Instagram’da @threadsapp’ı ve Threads’de threadsapp.net’i kullanıyordu.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu