Sosyal Medya

Meta, Threads aramasında ‘potansiyel olarak hassas’ konuları engelliyor

Uygulama şu anda, “aşı”, “covid” ve daha önce Meta platformunda yanlış bilgilerle ilişkilendirilen diğer kelime varyasyonları da dahil olmak üzere bir dizi “potansiyel olarak hassas” kelimenin aranmasını engelliyor.

Sınırlamalar, tartışmalı içeriğin Meta’nın en yeni uygulamasında yayılmasını engellemeye yönelik açık bir girişim. Şirket, “covid”, “koronavirüs”, “covid-19”, “aşılar” ve “covid aşıları” dahil olmak üzere covid ve aşıyla ilgili bir dizi terimin yanı sıra potansiyel olarak hoş olmayan içeriklerle ilişkili diğer terimleri de engelledi: ” vahşet, çıplaklık ve seks.

Meta, Threads aramasında ‘potansiyel olarak hassas’ konuları engelliyor

Şirket, The Post’a yaptığı açıklamada aramaları engellediğini doğruladı ve bunu geçici bir önlem olarak nitelendirdi. Bir sözcü, “Arama işlevi, potansiyel olarak hassas içerik gösterebilecek anahtar kelimeler için geçici olarak sonuç vermiyor” dedi. Aynı zamanda Threads’i de denetleyen Instagram’ın başkanı Adam Mosseri, şirketin “son hatalardan ders almaya çalıştığını ve aramayı başlatırken dikkatli olmanın daha iyi olduğuna inandığını” tweetledi.

Meta’nın geçmişi, şirketin Threads’de arama konusunda dikkatli olmak için iyi nedenleri olduğunu gösteriyor. Instagram araması, yanlış bilgi taşıyıcısı ve kullanıcıları komplocu tavşan deliklerine yönlendirme yeteneği nedeniyle geniş çapta eleştirildi. Uygulamanın araması, özellikle “aşı” ve “5g” gibi basit sorgular için en iyi sonuçlarda komplo çığırtkanlığı yapan aşı karşıtı hesapları öne çıkarttığı salgının ilk günlerinde silah haline getirildi.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu