Oyunlar

Masadan ayrılıyorlar birer birer! Tanınan oyuna neredeyse yüzde 500 artırım geldi

Türkiye‘de son yıllarda döviz kuru ve enflasyon kıymetli oranda arttı. Bu durum oyun fiyatlarının devasa düzeylerde yükselmesine neden oldu. Türk oyuncular için bir oyun satın alabilmek gitgide güç hale geliyorken tanınan oyunlar ortasında yer alan Papers, Please fiyatı için de artırım geldi.

Papers, Please fiyatı için yüzde 483 zam

Steam‘in Türkiye‘ye özel uyguladığı lokal dolar kurunu geçtiğimiz yıl 1.8 TL‘den 10 TL‘ye çıkartmasının akabinde başlayan artırım furyası dur durak bilmiyor. Red Dead Redemption 2 üzere 3A kalitede üretimlerin fiyatı çoktan arttı.

Steam’de zamlanan oyunlar listesine kısa mühlet evvel “Papers, Please” de katıldı. Bilmeyenler için “Papers, Please“, Sovyetler Birliği hudutları içerisinde yer alan Arstotzka adlı bir ülkede pasaport denetim memurluğu yapma üzerine heyeti.

Oyuncular olarak sondan geçmek isteyen şahısların pasaportlarını denetim ediyor ve geçip geçememelerine karar veriyoruz. “Papers, Please” fiyatı bugün gelen yüzde 483 oranında artırımın akabinde 18 TL‘den 105 TL‘ye yükseldi.

Oyun Eski Fiyatı Yeni (Zamlı) Fiyatı
Papers, Please 18 TL 105 TL (+483%)

Papers, Please sistem gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows XP yahut üstü (64-bit)
  • İşlemci: 1.5 GHz Core 2 Duo
  • Ekran Kartı: OpenGL 1.4 ve üstü sürümü desteklemesi yeterli
  • RAM: 2 GB
  • Depolama: 100 MB kullanılabilir alan

Geçtiğimiz günlerde ise oyun dünyasının en bilinen üretimleri ortasında yer alan Terraria zamlanmıştı. Oyunun fiyatı 18 TL‘den 105 TL‘ye çıktı. Türk oyuncular artırımlara alıştığı için önümüzdeki günlerde yapılacak fiyat artışları da pek sürpriz karşılanmayacaktır.

Peki sizler bu bahis hakkında neler düşünüyorsunuz? “Papers, Please” oyununu seviyor muydunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu