Sosyal Medya

Lider Dündar: “Manevi Kent Bursa’da Yaşamak Büyük Nimet”

Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, tarih kenti Bursa’nın 3 kıtaya yayılan cihan imparatorluğunun çıkış yeri olduğuna dikkat çekerek, “Böyle manevi bir kentte yaşamak, misyon yapmak, tahsil görmek büyük nimet.” sözlerini kullandı.

Başkan Dündar, Türkiye’nin en eski okullarından biri olan Bursa Anadolu Erkek Lisesi’nde öğrencilerle bir ortaya geldi. 1883 yılında ‘Bursa Sultanî Mektebi’ olarak kurulan tarihi okulun başka bir ehemmiyeti olduğunu söz eden Dündar, “Bursa Erkek Lisesi, Bursa’nın hatta Türkiye’nin en eski okullarından biri. Bu okulumuzun farklı bir havası, farklı bir ruhu var. Bugüne kadar birçok değerli şahsiyet bu okulda yetişti. Bu okulda okumak, bir ayrıcalıktır. Birebir vakitte güçlü ve deneyimli bir eğitim takımına sahip başarılı bir okul. Böylesine değerli imkânlardan en güzel biçimde faydalanın. Evvel kendimiz, sonra toplum için yararlı olmaya çalışalım. Sizler sayesinde geleceğe inançla bakıyoruz. Sizlere güveniyoruz. Yalnızca diploma almak değerli değil, yeterli bir insan da kıymetli. Bu büyük aile içinde kendinizi en güzel halde yetiştirip, maksada ulaşacaksınız. Artık neyi öğrenirseniz hayat boyunca en büyük sermayeniz olacak. Buradaki öğrendikleriniz ömür uzunluğu karşınıza çıkacak.” diye konuştu.

İyi insan olmak için düzgün bir eğitim almanın değerine değinen Lider Dündar, “Bu okulun bir ruhu var, kentimizin manevi bir havası var. Çok âlâ bir okuldasınız, uygun bir şehirdesiniz. Cihan imparatorluğunu kurup üç kıtaya yayılan bir kentte yaşıyoruz. Okuduğunu okul, yürüdüğünüz cadde ve sokaklar derin bir tarihin izlerini taşıyor. Bu şuurla davranıp kendinizi en güzel formda yetiştirebilirsiniz.” dedi.

Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, Osmangazi Kaymakamı Ali Partal ile birlikte tarihi lisedeki sınıfları gezerek öğrencilere yardımcı kitap seti armağan etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu