Yemek Tarifleri

Kuru Defne Yaprağı Çayı Tanımı Defne Yaprağı Yararları Nelerdir Görüntülü

Kuru Defne Yaprağı Çayı Tanımı Defne Yaprağı Yararları Nelerdir İçin Malzemeler

  • 2 su bardağı su
  • 6 adet defne yaprağı

Kuru Defne Yaprağı Çayı Tanımı Defne Yaprağı Yararları Nelerdir Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

Ağrıları azaltan, ödem atıcı, göz sıhhatine âlâ gelen içeriğindeki vitaminler için beden bağışıklığını arttıran defne yaprağı çayı tanımı sizlerle.

  1. Defne yaprağı çayı için ana gereç olan defne yaprağı çoklukla kurutulmuş olarak temin edildiği için kuru yapraktan yaptığımız çay için birinci olarak 2 su bardağı suyu kaynatın ve su kaynayınca ocağı kısık ateşe alıp yaklaşık 6 adet defne yaprağını ekleyip 1 dakika kadar kısık ateşte pişirin.
  2. Bir dakika kaynattıktan sonra ocağın altını kapatın ve üstü kapalı 5 dakika demlenmeye bırakın.

Defne yaprağı çayı cilde hayli uygun gelmektedir. Diyabet ve kalp hastalığı riskini azaltır. Bilhassa kokusu ile gerilimi azaltırken, uykunuzu tertibe sokar. Saçların hacmini arttırır. Bedenden toksinleri arındırır. Ve sindirim sitemini düzenler. Düzgün bir güç vericidir. Daha çok sakinleştirici tesiriyle ön plana çıkan defne yaprağı çayı, tarihten günümüze bilhassa bu topraklarda yüzyıllardır isminden kelam ettiren, bağışıklık sistemimizi tekrar ayağa kaldıracak güçlü bir antioksidandır. Sıcak servis yapın ve rahatlayın. Kuru defne yaprağı çayı, bilhassa gerilimli günlerde yahut yemek sonrası sindirimi desteklemek için şahane bir seçenektir.

Kuru Defne Yaprağı Çayı Tanımı Defne Yaprağı Yararları Nelerdir Fotoğraflı Yapılışı

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu