Sosyal Medya

Klon uygulama kullanımına son: WhatsApp’ta tek aygıt iki hesap dönemi!

Dünyanın en çok kullanılan anlık iletileşme platformu WhatsApp, kullanıcıların çok işine yarayacak bir özellik üzerinde çalışıyor. Ortaya çıkan haberlere nazaran platform, kullanıcıların iki hesap ortasında geçiş yapmalarını mümkün kılan bir özellik getiriyor. Pekala, bu özellik ne işe yarayacak? İşte detaylar!

WhatsApp üzerinden ikili hesap kullanılabilecek!

Her gün milyonlarca insan tarafından kullanılan WhatsApp, kullanıcı tecrübesini artırmaya yönelik yeni özelliklerle karşımıza çıkıyor. Bunlardan biri de ikili hesap özelliği oluyor. Meta’nın sahibi Mark Zuckerberg, kullanıcıların iki hesap ortasında geçiş yapmalarını sağlayan bir özellik tanıttı.

Özellikle hem şahsî hem de iş hayatını tıpkı anda götürmeye çalışan kullanıcılar için tek hesap epey zorluk yaşatıyor. Bu durumda WhatsApp sohbetlerinde bir karışıklık olmasına neden oluyor. Şirket ise bu sorunu ortadan kaldıracak bir özellik üzerinde çalıştığını ortaya koydu.

WhatsApp’ın sunacağı yeni özellik sayesinde kullanıcılar ekstra olarak yanlarında iş telefonu taşımak zorunda kalmayacak. Platform ikinci bir telefon numaranız yahut eSIM ya da çift/çoklu SIM destekleyen bir telefonunu olduğu müddetçe tek aygıta iki hesap eklemenize müsaade verecek.

Kullanıcılar kelam konusu bilhassa birlikte WhatsApp üzerinde bulunan ikinci hesaba erişmek için çıkış yapmasına gerek kalmayacak. Bunun yerine Instagram’da da olduğu üzere birden fazla hesap ekleyecek. Bu özellik iş hayatında zorluk yaşayan kullanıcılar için büyük kolaylık sağlayacak.

Öte yandan WhatsApp kullanıcı kapalılığını öne çıkaran özellikler üzerinde de çalışıyor. Bunlardan biri de kendi kendini yok eden sesli bildiri özelliği oluyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar sadece bir sefer görüntüleyebileceği sesli iletiler gönderebilecek.

Peki, siz WhatsApp ikili hesap özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu özellik yararlı olacak mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu