Moda

Kış Aylarında Tırnak Bakımı İçin 5 İpucu

Soğuk kış aylarında tüm vücudunuz birçok mücadeleden geçer. Saçlarınız kepeklenmeye eğilimli hale gelir, cildiniz kuruyabilir ve hatta tırnaklarınız kırılgan hale gelir ve çatlar. Kışın hava çok kuru olduğu için vücudunuz nemini kaybeder ve bu da güzellik rutininizi sürdürmenizi çok daha zorlaştırır. Ancak kış aylarında tırnaklarınızı en iyi durumda tutmanız için bazı ipuçları getirdik. Kışın tırnaklarınıza nasıl iyi bakabileceğinize bir göz atın:

1. Nemlendirme Gereklidir​


Tırnaklarınız nemliyken, özellikle ellerinizi yıkadıktan sonra losyon veya yağ uygulayın. Jojoba yağı, avokado yağı ve karite yağı gibi doğal yağlar, iyi bir nemlendirici alırken aramanız gereken bileşenlerdir. Bunlar, nemi hapsetmeye, kütikül mührünü korumaya ve tırnak gücünü artırmaya yardımcı olacaktır.

2. Kütikül Yağı​


Tırnak kütikülü, tırnağın doğal koruyucu kalkanı görevi görür. Üzerine düzenli olarak yağ sürmek tırnaklarınızı koruyacak ve güçlendirecektir.

3. Akrilik Tırnak Kullanmayın​


Akrilik tırnak takmak, kışın zayıflayan tırnaklar için hızlı bir çözüm gibi görünse de, aslında soyulmaya neden olabilir. Ama yine de onlara giderseniz, onları bir tırnak teknisyeni tarafından çıkardığınızdan emin olun, çünkü onları kendi başınıza çıkarmak en fazla hasara neden olur. Bu yüzden bunu yapmaktan kaçının.

4. Tırnakları Kısa Tutun​

Kış aylarında tırnaklarınızı biraz daha kısa tutun. Daha uzun tırnaklara sahip olmak zaten normalden biraz daha kırılgan olacağından daha fazla takılmaya ve kırılmaya yol açacaktır. Kış rüzgarları eserken onları kısa halde tutun.

5. Eldivenler​


Daha iyi için eldiven giyin, ister bahçeyle uğraşın, ister ev temizliği yapın, ister bulaşık yıkayın, ister sert kimyasallar kullanın, ellerinizi kapalı tutun. Eldiven taktığınızda hem tırnaklarınızın kurumasını önlersiniz hem de tırnaklarınızı kirden arındırmış olursunuz. Bunu yapmak tırnaklarınızı kırılmaya ve soğuk havaya karşı koruyabilir.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu