Sosyal Medya

Instagram’ın tanınan özelliğine son veriliyor!

Sosyal medya devi Meta, Instagram ve Facebook ortasındaki iletileşme entegrasyonunu büsbütün kaldırma kararı aldı. Kullanıcıların Facebook profillerine Instagram üzerinden ileti göndermelerine müsaade veren özellik, gelecekte iki platform ortasındaki bağlantısı kısıtlayacak. Meta tarafından yapılan açıklamada, bu değişikliğin arkasında yatan nedenlere dair rastgele bir bilgi verilmedi.

Instagram ve Facebook’un kullanıcılar ortasındaki etkileşimi kolaylaştırmak ismine başlatılan bu entegrasyon, bir mühlet sonra büsbütün sona eriyor. Kullanıcılar, Instagram üzerinden Facebook arkadaşlarına ileti atma özelliğini kaybedecekler. Bu değişiklik, bilhassa entegre platform kullanımını tercih eden kullanıcılar ortasında şaşkınlık yarattı.

Instagram’ın tanınan özelliğine son veriliyor!

Meta, Instagram ve Facebook’un birbirine bağlı olmasının kullanıcıların tecrübesini zenginleştirmeyi amaçladığını belirtmişti. Fakat şirketin yaptığı son açıklama, bu entegrasyonun büsbütün kaldırılacağını ortaya koyuyor. Kullanıcılar, bu değişikliğin akabinde Instagram üzerinden Facebook temaslarına bildiri gönderemeyecekleri için, iki platform ortasında daha fazla ayrım yaşayacaklar.

Meta’nın bu radikal kararı, kullanıcı kapalılığı, güvenlik yahut teknik zorluklar üzere faktörlere bağlı olarak mı alındığı şimdi net değil. Şirket, mevzuyla ilgili ayrıntılı bir açıklama yapmadığı için kullanıcılar, değişikliğin gerisindeki sebepler konusunda spekülasyonlara meydan veriyorlar. Kullanıcılar, entegrasyonun kaldırılmasının gerisindeki sebepleri ve bu değişikliğin kendi kullanıcı tecrübelerini nasıl etkileyeceğini yakından takip etmeye devam ediyor.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu