Sosyal Medya

Instagram’dan tarihi yenilik

Gizlilik, hepimizin arzuladığı lakin nadiren sahip olduğu bir şeydir. Toplumsal medyayı faal olarak kullanıyoruz ve hayatlarımızı bu platformların kurallarına nazaran yaşıyoruz. Ne yediğimiz, nereye gittiğimiz, ne paylaştığımız, tüm bunlar Instagram üzere platformların denetiminde. Birbirimize bildiri gönderebiliyoruz ve cevap vermek istemesek bile, gönderdiğimizin “görüldü” olarak işaretlenmesi bazen rahatsız edici olabiliyor.

İşte kullanıcıların, bu “görüldü” etiketini devre dışı bırakabilecekleri bir özellik talepleri doğrultusunda Instagram nihayet bu özelliği test etmeye başladı. Şirketin yöneticilerinden Adam Mosseri, bu sevindirici haberi, “Geribildirimlerinizi dinledik ve okundu durumunu kapatma özelliği üzerinde testlere başladık. Yakın gelecekte, kullanıcılar iletileri okuduklarında, bunu diğerlerine göstermek zorunda kalmayacaklar” kelamlarıyla duyurdu.

Instagram’dan tarihi yenilik

Mosseri tıpkı vakitte bu özelliğin nasıl görünebileceğine dair bir ekran imgesi de paylaştı. Açıkçası bu özelliği, gecikmiş de olsa görmek epey tatmin edici. Hepimizin ağır olduğu anlar, toplumsal medyada vakit geçirmek istemediğimiz vakitler ve kimsenin iletisine yanıt vermek istemediğimiz anlar oluyor. Lakin çoğumuz kaba görünmemek için, yalnızca bir “görüldü” bildirisi göndermek yerine, iletilere yanıt yazmayı tercih ediyoruz.

Şu an için Instagram’ın okundu bilgisini kapatma özelliğinin ne vakit kullanıma sunulacağına dair bir bilgi yok. Lakin özellik test evresinde olduğuna nazaran, kısa bir müddet sonra bir güncelleme ile platforma ekleneceği beklenen. Bu özelliği aktifleştirdiğinizde, muhtemelen öbür kullanıcılar da sizin bildirilerinizi okuyup okumadıklarını göremeyecekler.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu