Sosyal Medya

Instagram “Yayın Kanalları” özelliği için geri sayıma geçti

Bu içerik oluşturuculara, ana sayfalarında paylaşım yapmak zorunda kalmadan takipçilerini güncelleyebilmeleri için bir yol sağladı. Şirket artık yayın kanallarının kullanılabilirliğini genişletiyor ve bunu Facebook ve Messenger’a da getiriyor. Facebook sayfaları olan içerik oluşturucular ve tanınmış bireyler artık topluluklarına fotoğraf, görüntü ve sesli notlar dahil olmak üzere bildiriler gönderebilecek.

Bu hala tek taraflı bir iletileşme aracı. Bu da kanalda sırf Sayfa yöneticilerinin ileti gönderebileceği lakin iştirakçilerin bunlara reaksiyon verebileceği ve anketlerde oy verebileceği manasına geliyor. Yöneticiler direkt sayfalarından bir kanal başlatabilecek ve Facebook, takipçilerine birinci iletilerini gönderdikten sonra katılmaları için tek seferlik bir bildirim gönderecek.

Instagram “Yayın Kanalları” özelliği için geri sayıma geçti

Meta şefi Mark Zuckerberg tarafından paylaşılan ekran imgelerine nazaran yayın kanalları, kullanıcıların Messenger sohbetlerinde “Kanallar” etiketli bir sekme altında görünecek. İştirakçiler, sayfa sahibinin her güncelleme gönderdiğinde bildirim alacak lakin istedikleri vakit kanalın sesini kapatabilecekler. Muhtemelen, birinci sefer katılmamayı seçenler, Instagram’daki insanların erişebildiği üzere, kanala tekrar sayfanın profilinden erişebilecek.

Meta, özelliğin artık erişilebilir olduğu rastgele bir sayfa yöneticisinin, isterlerse bir kanal başlatabileceğini söylüyor. Lakin bu özellik hala her yerde kullanılamıyor ve şimdi yayın kanalı açma seçeneğini bulamayanlar şimdilik bekleme listesine katılabilirler.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu