Sosyal Medya

Instagram ve Snapchat, Samsung ile işbirliği yapacak!

Sosyal medya uygulamaları fotoğraf çekimi yapmak için ekseriyetle kendi kamera araçlarını kullanıma sunuyor. Lakin bu özellik birkaç çekim seçeneğiyle sonlu kalıyor. Tanınan toplumsal medya uygulamalarından Instagram ve Snapchat bu sorunu çözmek için Samsung ile işbirliği yapacak. İşte detaylar…

Instagram ve Snapchat, Samsung Galaxy S24 kamerasından özellikler taşıyacak!

Samsung ve tanınan toplumsal medya uygulamaları işbirliği yapacak. Samsung, Galaxy S24 serisini güçlü kamera özellikleriyle donattı. 200 megapiksel ana lensi ile S24 Ultra’yı çerçeveledi. Ayrıyeten kullanışlı mahallî kamera özelliklerinden kimilerini uygulamalarına entegre etmesi için Instagram ve Snapchat ile iş birliği yaptı.

Instagram ve Snapchat kullanıcıları bu işbirliği ile Samsung’un “Süper HDR” seçeneğinden, yükseltilmiş “Nightography” gücünden yararlanabilecek. Ayrıyeten Instagram ve Snapchat’in uygulama içi kameralarındaki görüntü sabitlemesini kullanmaya devam edecekler. Burada kullanıcıların dikkat etmesi gereken değerli bir ayrıntı var. Görüntü sabitleme özelliği için öncelikle lokal kamera ayarlarında aktifleştirme yapmanız gerekiyor.

Ayrıca Samsung’un Instagram ile işbirliği daha da derinleşebilir. Bu işbirliği aygıtlara özel geliştirilmiş düzenleme, yükleme ve görüntüleme tecrübeleri sunacak. Bu yeni özellikler tıpkı vakitte direkt hareketli fotoğraflardan Instagram kıssaları oluşturma yeteneğini de kapsayacak.

Süper HDR yetenekleriyle Galaxy S24 aygıtları birebir vakitte Instagram’da HDR fotoğraf dayanağını alan birinci aygıt olarak tarihe geçti. Muhtemelen yakın gelecekte canlı imaj formatını potansiyel olarak destekleyecek çok daha fazla uygulamanın birincisi olma özelliğini koruyacak.

Samsung Galaxy S24 serisinin kamera sistemlerinde yeni yapay zeka yetenekleri hayli ön planda. Aslında bu özellik sayesinde bu yeni kamera özelliğinin tanınan toplumsal medya uygulamalarında yer alması çok da sürpriz sayılmaz.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda görüşlerinizi paylaşmayı unutmayın!

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu