Sosyal Medya

Instagram, Reels görüntülerini süratlice indirme özelliği ekledi

Sosyal medya bağımlılığı her geçen gün artıyor. Birçoğumuz günümüzün değerli bir kısmını Reels, TikTok ve Shorts üzere platformlarda görüntü izleyerek geçiriyoruz. Lakin bu alışkanlık, internet erişimimiz olmadığında telaşa ve internet paketlerimizin bilgi hudutlarını aşmasına neden olabiliyor. Artık tahlil epeyce kolay: Instagram Reels indirme özelliği. İşte detaylar…

Instagram CEO’su Adam Mosseri’nin bir gönderisine nazaran, Instagram’a Reels indirme özelliği ekleniyor. Mosseri’ye nazaran bu özellik, YouTube Premium’a benzeri bir indirme seçeneği sunacak. İsteyen kullanıcılar, uygulamayı internet irtibatı olmadan bile açıp görüntüleri izleyebilecek.

Instagram Reels indirme özelliği, daha evvel de belirtildiği üzere YouTube Premium’un indirme özelliğine epey benziyor. Görüntüler, galerinizi doldurmak yerine uygulama içinde özel bir alanda saklanıyor. Böylelikle, çevrimdışıyken yahut bilgi kullanmak istemediğinizde indirdiğiniz görüntülere oradan erişebiliyorsunuz.

Instagram, Reels görüntülerini süratlice indirme özelliği ekledi

Bu özellik, bilhassa favori Reels’larını kaydedilenler kısmında toplayanları mutlu edecek. Ne yazık ki, Mosseri’nin açıklamasına karşın bu özellik şimdi global olarak kullanıma sunulmadı. Bu sürecin tamamlanması birkaç gün alabilir, bu nedenle çektiğimiz ekran manzaralarını gösteremiyoruz.

Aslında, şirket Haziran ayında ABD’deki kullanıcılara Reels indirmeyi başlatmıştı ve artık bu özelliği dünya genelindeki kullanıcılara sunmaya başlıyor. Natürel ki, Instagram Reels indirme özelliği telif hakkı tartışmalarını da beraberinde getirdi. Instagram’ın bu bahisteki birinci tahlili, telif hakkı içeren müziklerle indirilen görüntülerin sesini kapatmak.

Bununla birlikte, öbür bir sorun insanların oburlarının görüntülerini çalması. YouTube ve TikTok, bu sorunu indirme sırasında bir filigran logo ekleyerek çözüyor. Böylelikle, görüntüyü öbür platformlarda izleyen kullanıcılar yepyeni görüntü sahibinin ismini görebiliyor. Doğal bu, insanların görüntüyü öteki yerlerden indirmek için ekstra gayret göstermeyeceği manasına gelmiyor.

Yine de Instagram, YouTube ve TikTok üzere, içerik hırsızlarına bu kolaylığı direkt sağlayarak içerik üreticilerini muhafazalı.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu