Sosyal Medya

Instagram Premium fiyatı aşikâr oldu!

Meta, bünyesinde bulunan toplumsal medya platformları Instagram ve Facebook için fiyatlı abonelik sistemi üzerinde çalıştığına dair haberlerle gündemi meşgul ediyor. Bu sistem, reklamları engelleyerek daha pak bir kullanıcı tecrübesi sunmayı hedefliyor. Artık ise bu fiyatlı aboneliklerin maliyeti ve uygulanma planları konusunda yeni bilgiler ortaya çıktı.

Buna nazaran, Facebook ve Instagram kullanıcıları, Premium hesaplara sahip olabilmek için aylık olarak ödeme yapacaklar. Taşınabilir kullanıcılar için aylık fiyat 13 euro olacakken, masaüstü kullanıcıları için bu bedel aylık 10 euro olarak belirlenecek. Bu fiyat karşılığında kullanıcılar, platformlarda reklamlardan kaçınarak daha sade bir tecrübe yaşayabilecekler. Lakin, bu fiyatlı aboneliklerin Avrupa Birliği yetkilileri tarafından onaylanıp onaylanmayacağı şimdi netlik kazanmış değil.

Instagram Premium fiyatı aşikâr oldu!

Ücretli abonelik sistemi, Meta’nın reklam gelirlerine alternatif bir gelir kaynağı sağlamayı amaçlıyor. Bilhassa reklamlara karşı hassas kullanıcılar için bu cins bir seçenek sunmak, platformun daha fazla kullanıcıyı kendisine çekebileceği ve mevcut kullanıcıları şad edebileceği bir adım olarak görülüyor.

Ancak bu cins bir değişikliğin getireceği avantajlar kadar tenkitleri de beraberinde getirebileceği unutulmamalı. Kullanıcılar, fiyatlı aboneliklerin yaygınlaşmasıyla platformların fiyatsız kullanımının kısıtlanmasından kaygı edebilirler. Ayrıyeten, zımnilik ve bilgi güvenliği mevzularındaki kaygılar de dikkate alınmalı.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu