Sosyal Medya

Instagram kıssalar için yepisyeni bir özelliği test ediyor

Uygulamada halihazırda belli arkadaşları bir listeye ekleme ve Kıssaları sadece o küme beşerle paylaşma imkanı sağlayan “Yakın Arkadaşlar” özelliği bulunuyor. Bu, bilhassa herkese açık bir profiliniz varsa, size toplumsal ağda biraz mahremiyet sağlıyor.

Ancak bazen en yakın arkadaş kümeniz dışındaki şahıslarla de paylaşacaklarınız olabilir. Birden fazla liste oluşturma ve ve bu listeyle paylaşma seçeneğine sahip olmak, açıklamaya uymayan bireyleri Yakın Arkadaşlar listenize eklemek zorunda kalmayacağınız ve ilgili güncellemeleri farklı kişi kümeleri ve takipçi alt kümeleriyle paylaşabileceğiniz manasına geliyor.

Mosseri, “Test edilen bu yeni özellik öykülerinizi daha küçük kümelerle paylaşmanıza imkan tanıyacak ve öykülerinizi kimlerin görebileceği konusunda size daha fazla denetim sağlayacak.” dedi. “Yakın Arkadaşlar’ı sıklıkla kullanan biri olarak, hayatımdaki beşerler için ek listeler oluşturabileceğim için hayli heyecanlıyım.”

Aşağıdaki örnekte de görebileceğiniz üzere örneğin kardeşleriniz ya da yemek yemeyi seven kimi tanıdıklarınız için başka kümeler oluşturabilirsiniz. Mosseri birden fazla liste oluşturabilme konusunda heyecanlı görünse de bu hala deneysel bir özellik ve daha geniş çapta yayınlanacağının garantisi yok.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu