Sosyal Medya

Instagram, kıssalar için yeni bir kategori eklemeyi düşünüyor

Instagram, toplumsal medya tecrübesini zenginleştirmek için daima yeni özelliklerle karşımıza çıkıyor. Bu özelliklerden biri olan öyküler kısmında kullanıcıların yakın arkadaşlar yahut tüm takipçileriyle paylaşma opsiyonu bulunuyor. Ama son vakitlerde meydana gelen kimi raporlara nazaran, bu paylaşma seçenekleri artık genişleyebilir.

Yeni elde edilen bilgilere nazaran Instagram, kullanıcılarına öykülerini birden fazla listeyle paylaşma imkanı sunmayı planlıyor. Şu an için yakın arkadaşlar seçeneği bulunan öykülerde, yeni getirilmek istenen özellik sayesinde makul arkadaşlarınızı makul bir listeye ekleyerek, yalnızca o listeyle paylaşma imkanınız olacak. Örneğin, aile üyeleriniz için farklı, iş arkadaşlarınız için farklı listeler oluşturabilir ve öykünüzü yalnızca istediğiniz kümede paylaşabilirsiniz.

Instagram, kıssalar için yeni bir kategori eklemeyi düşünüyor

Bu yeni özellik, henüz test aşamasında olmasına karşın, kullanıcıların toplumsal medya tecrübesini özelleştirebilmeleri ismine epey bedelli. İster aile fotoğrafları, ister işle alakalı bir bilgi, artık paylaşmak istediğiniz içerikleri, istediğiniz şahıslara özel olarak sunabileceksiniz. Oluşturulan listenin akabinde öykü paylaşırken, hangi listeyle paylaşmak istediğinizi seçerek, paylaşımınızı gerçekleştireceksiniz.

Kısacası, Instagram’ın bu yeni özelliği sayesinde kullanıcılar, paylaşımlarını daha özelleştirilmiş bir formda yapabilecek. Toplumsal medya platformunun bu tıp yeniliklerle kullanıcı tecrübesini artırmaya çalışması, platformun popülerliğini artırmaya devam edeceğine işaret ediyor. Lakin bu özelliğin ne vakit tam manasıyla kullanıma sunulacağını şu an için bilemiyoruz.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu