Sosyal Medya

Instagram CEO’sundan şok açıklama: Apple bizim için öncelikli değil!

Bilindiği üzere Instagram aslında bir iPhone uygulaması olarak hayatına başladı. Ve daha sonrasında Android platformuna da gelen uygulama en son hamleyi webe transfer olarak tamamladı. Ama bir türlü Apple iPad’ler için bir Instagram uygulaması göremedik. Mevzuyla ilgili Instagram CEO’sunun yaptığı açıklama ise epey şaşırttı. İşte Instagram iPad uygulaması ve detayları…

Muhtemelen yakın bir tarihe kadar iPad için Instagram uygulaması olmayacak!

Instagram CEO’su Mosseri, Instagram’da öyküler üzerinden kullanıcı sorularını yanıtlarken, bir takipçisinin iPad için özel bir uygulamanın ne vakit geleceğini sordu. Mosseri şu anda bu türlü bir geliştirmenin üzerinde çalışılmadığını belirtti.

Mosseri, beklentileri büsbütün ortadan kaldırmamak için, ilerleyen vakitlerde bir iPad uygulamasına sahip olmanın olumlu bir gelişme olabileceğini söz etti. Lakin, Instagram’ın öncelikli olarak üzerinde çalıştığı ve daha kıymetli bulduğu yeni özellikler olduğunu da ekledi. Bu nedenle, Instagram’ın iPad’e özel bir düzenleme getirmesi şu an için pek muhtemel görünmüyor.

Konuyla ilgili geçen sene yapılan yorumlara bakıldığındaysa aslında bir öteki sebebin de var olduğunu görebiliyoruz. Geçtiğimiz yıl Mosseri, bir YouTube yayınında Instagram ile ilgili yaptığı açıklamasında iPad üzerinden Instagram kullanan kullanıcıların hala değersiz sayılabilecek kadar büyük olduklarını belirtti. Yani Apple tarafındaki iPad kullanıcılarının değersiz sayılabilecek bir büyüklükte olduğunu belirtti.

Bugün iPad üzerindeki Instagram uygulamasına baktığımızda ise tam olarak büyük bir sorun görüyoruz dersek biraz yanlış olacaktır. Uygulama tam olarak stabil çalışmasa da Apple’ın yaptığı ufak düzeltmeler ile iPad’ler için uyumlu hale geliyor diyebiliriz. Tabi burada bu stil süreçlerden evvel halihazırda Meta’nın iPad uygulaması çıkartması gerekiyor.

Sonuç olarak Apple iPad’ler genel olarak yaygın ve tercih edilen aygıtlar ortasında. Durum böyleyken iPad için özel bir uygulama çıkartılmaması biraz marka ve şirket bedellerini zedeliyor diyebiliriz. Önümüzdeki devirlerde iPad kullanıcı sayısının artmasıyla yeni uygulamayı görebiliriz.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu