Sosyal Medya

Instagram bir sürü yeni özellik duyurdu! Yapay zeka çılgınlığı

Instagram bugün yaptığı duyuruyla bir çok yeni özellik duyurdu. Bu manada Instagram Reels yeni özellikleri ile üçüncü taraf yazılımlara olan muhtaçlık azaltacak. Lakin tek yenilik Reels tarafında değil. Buna nazaran Instagram uzun müddet sonra yeni fitlereler tanıttı. Instagram yapay zeka konusunda da geri kalmak istemiyor. Bu manada yapay zeka birinci olarak çıkartmalara geliyor. İşte Instagram ve yeni özellikleri

Yeni Instagram özellikleri ortaya çıktı: Reels klip merkezi, yeni filtreler, yapay zekalı çıkartma…

Meta tarafından satın alındıktan sonra atağa geçen Instagram, son vakitlerde gerisi gerisine yeni özellikler duyuruyor. Bunlardan en dikkat çekeni ise yapay zeka ile çıkartma oluşturma. Instagram artık paylaşımlardan ya da sinema rulonuzdan seçtiğiniz fotoları çıkartma yapmanıza imkan tanıyor.

Fotoğraflarda çıkartma yapmak isteğiniz objeye dokunduğunuzda yapay zeka art planı temizliyor. Bu yapay zeka ile oluşan çıkartmaları ise Reels görüntüleri ve gönderilere eklemeniz mümkün olacak. Tekrar oluşturduğunuz bu Instagram yapay zekalı çıkartma için mevzu belirlemek de mümkün.


Instagram yapay zekalı çıkartma özelliği

Çıkartmanın üzerine dokunduğunuzda yapay zeka bunu sizin için otomatik atıyor. Lakin isterseniz bunu manuel olarak yapmanız da mümkün. Meta ayrıyeten görüntülerden da yapay zekalı çıkartmalar yapmak için denemelere başladı.

Instagram Reels görüntüleri için ise sonunda klip merkezi özelliği ortaya çıktı. Artık görüntüleri kırpmak ve düzenlemek için öteki bir uygulamaya geçiş yapmanız gerekmiyor. Şayet Instagram Beta programına dahilseniz şu an klip merkezi özelliği için birinci denemenizi yapabilirsiniz. Klip merkezi ile Reels görüntüleri için hazır şablon kullanma, görüntülere metin, müzik ekleme üzere özellikleri tek bir yerde deneyimlemek mümkün hale geliyor.


Instagram Reels klip merkezi

Yine yeni Instagram klip merkezi özelliği ile yaptığınız düzenlemeyi geri alma yani baştan başlamanız da mümkün. Instagram’ın Reels görüntüleri için gelen izlenmeleri daha uygun takip edebileceğiniz tekrar oynatmalar metriğini de kullanıma sundu. Böylelikle görüntülerin izlenmelerini de daha kolay takip edebileceğiz. Burada şirket birinci oynatma sayılarının yanında yine oynatma sayılarını da gösterecek.

Instagram bunlarla birlikte 25 yeni filtreyi de kullanıma sundu. Bildiğiniz üzere Instagram filtreleri uygulamanın temellerinden biriydi. Lakin Instagram uzun müddettir yeni filtre çıkarmadı. Artık ise bunu telafi etmek ismine 2 yeni filtre ile karşımıza çıktı.

Bunun dışında yakında Instagram 10 yeni İngilizce’de metinden sese aktarma, altı yeni metin yazı tipi ve tarzını de kullanıma sundu.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu