Sosyal Medya

Instagram, Apple’ın sevilen özelliğini kendi bünyesine katıyor!

Instagram yepisyeni bir bilhassa karşımızda. Tanınan toplumsal medya uygulaması, gün geçtikçe uygulamaya yeni özellikler kazandırmaya devam ediyor. Instagram lideri Mosseri tanınan uygulamanın yeni çıkartma özelliğini duyurdu. Kullanıcılar, yeni çıkartma özelliğiyle birlikte paylaşılan fotoğrafın konusunu yansıtan çıkartmalar oluşturabilecek. Aslında Apple kullanıcıları bu yeni özelliğe aşina. Onlara çok da yabancı gelmeyecek. İşte detaylar…

Instagram yeni çıkartma özelliğiyle kullanıcılara eşsiz bir tecrübe sunacak!

Instagram, kullanıcıların bir fotoğrafın konusunu büsbütün yeni bir görsele eklemesine imkan tanıyan yeni bir özel çıkartma aracını test ediyor. Aslında Apple kullanıcıları bu özelliği daha evvel deneyimleme fırsatı buldu. Zira Instagram’ın yeni çıkartma özelliği Apple’ın geçen yıl tanıttığı özelliğe epey benziyor.

Instagram lideri Adam Mosseri’nin, uygulamanın yeni özelliğini yayın kanalında paylaştığı bir görüntü ile duyurdu. Araç, görünüşe nazaran Instagram kullanıcılarının bir fotoğrafın konusunu seçmesine yardımcı olacak. Ayrıyeten onu art plandan kaldırmasına ve akabinde onu olağan bir çıkartmanın bulunduğu rastgele bir yere taşımasını sağlayacak. Kısaca kıssaları ve gönderileri Instagram’ın yeni çıkartma özelliğiyle donatabilirsiniz.

Ayrıca bu araç ile birlikte kullanıcılar, telefonlarına kaydettikleri fotoğraflardan ve Instagram’da gördüğü uygun görsellerden özel çıkartmalar oluşturabilecek. Böylelikle kullanıcılar farklı bireylerin içeriklerinden de yaralanabilecek. Lakin Instagram kapalılık ihlalleri konusunda çok dikkatli. Bunun için öbür kullanıcıların içeriklerinden çıkartma yapmasını müsaadeye bağlı tutacak.

Popüler toplumsal medya uygulamasının bu yeni özelliği, Apple’ın geçen yıl iOS 16’da tanıttığı özelliğine çok benziyor. Ayrıyeten aslında Instagram gönderilerine özel çıkartmalarınızı eklemenizi sağlayan bir özellik mevcuttu. Lakin Instagram bunu biraz geliştirdi. Ekran imajlarının gücü sayesinde diğer bir kişinin içeriğinden çıkartmalar bile oluşturabilirsiniz. Lakin bu durumun ne kadar etik olduğu ise başka bir tartışma konusu.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu