Sosyal Medya

Hangi fotoğrafım daha hoş? Instagram’a yeni bir Anket özelliği geliyor!

Dünyanın en büyük toplumsal medya platformu Instagram, yenilikleri ile isminden kelam ettirmeye devam ediyor. Son periyotlarda kıymetli özelliklere kavuşan uygulamaya artık ise Yorumlar kısmı için anket açma özelliği geliyor. İşte ayrıntılar…

Instagram’a Yorumlar için Anket özelliği geliyor!

Instagram, kullanıcıların gereksinimleri doğrultusunda değerli yenilikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Öyküler için birden fazla arkadaş kümesi oluşturabilme özelliği geleceği duyurulmuşken, artık ise Yorumlar kısmı için bir yenilik duyuruldu.


Instagram Yorumlar kısmı için Anket özelliği

Instagram Yöneticisi Adam Mosseri, kendi yayın kanalı üzerinden kısa müddet evvel yaptığı duyuru ile gönderi sahiplerinin Yorumlar kısmında takipçileri için anket açabileceği bir özellik üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Takipçilerinize “En sevdiğiniz meyve hangisi?” yahut “Hangi fotoğrafta daha hoş çıkmışım?” üzere sorular sorabilmenize imkan sunacak Anket özelliği ile ilgili daha fazla bilgi yok. Tıpkı Öyküler kısmında olduğu üzere azamî 4 seçenek oluşturulabileceği iddia ediliyor.

Anket özelliğinin test basamağında olduğu ve kimi kullanıcılara sunulduğu bilgisi paylaşıldı. Bu doğrultuda Instagram uygulaması için güncelleme alıp almadığınızı denetim etmenizde yarar var. Güncellemenin bütün kullanıcılara ne vakit sunulacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Bu noktada iddialar, önümüzdeki haftaları işaret ediyor. Çünkü Instagram, test etmek için kimi kullanıcılara sunduğu yeni özellikleri ekseriyetle birkaç hafta içerisinde herkes için yayınlıyor. Sonuç olarak şu anlık beklemekten diğer yapacak bir şey yok üzere görünüyor.

Peki sizler bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz? Instagram’a Yorumlar kısmı için gelecek Anket özelliğini nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu