Sosyal Medya

Gönderme yapmanın yeni yolu: Instagram’da görüntü klip devri başlıyor!

Meta’nın en tanınan toplumsal medya platformlarından biri olan Instagram, yeni özelliklerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Yeni özellik kapsamında şirket, notlar kısmını daha ferdî hale getiriyor. Bununla birlikte kullanıcılar Instagram notlar kısmında görüntü paylaşımı yapma imkânına sahip olacak.

Instagram notlar kısmına görüntü ekleme özelliği getiriyor!

Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformları ortasında yer alan Instagram, daha karışık bir hal almaya başladı. Bilhassa kelam konusu kişisel bilgiler paylaşma durumu olduğunda işler karışabiliyor. Bu durumda da şirket yeni özellikler test ediyor.

Bu karışıklıkların önüne geçmek için platform, yeni özellikler getiriyor. Instagram yöneticisi Adam Mosseri, yeni bilhassa ilgili kimi açıklamalar yaptı. Açıklamalarında ise Instagram’ın, “notlar” bölümünü canlandırmayı hedeflediklerini ve bunun için de bu kısma görüntü ekleme özelliğini getirme çalışmaları yaptıklarını duyurdu.

Ayrıca şu kelamları ekledi: “Bu hafta notlarda selfie görüntüleri paylaşma özelliğini test etmeye başladık. Yakında notlar’da varsayılan profil fotoğrafınızı kısa bir görüntü ile güncelleyebileceksiniz. Görüntüye eşlik etmesi için ayrıyeten metin ekleyebileceksiniz.”

Bunun yanı sıra platform, yalnızca doğrulanmış hesapların yer alacağı bir akış sayfasını test ettiğini de açıkladı. Bu bilhassa Instagram logosunun altında “Takip ettiklerin” ve “Favoriler” olmak üzere iki farklı seçeneğe bir yenisi eklenecek.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde platform kullanıcıların telefonlarındaki fotoğraflardan özel çıkartmalar oluşturmaya müsaade verecek bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu bilhassa kullanıcılar fotoğraflardan nesneleri seçerek çıkartmalar oluşturmanızı sağlayacak.

Peki, siz Instagram notlar görüntü özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu