Oyunlar

FIFA’nın yenilenmiş hali: EA FC 24 oynadık!

EA Sports, 2023 yılında FIFA ile lisans muahedesini sonlandırarak yeni bir futbol oyunu serisi olan EA FC’yi duyurdu. EA FC 24, Eylül ayında PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC platformlarında çıkışını gerçekleştirdi. SDN ofisinde yeni oyunu deneyimledik. EA FC 24 ile gelen yenilikler neler?

FIFA’nın yenilenmiş hali: EA FC 24 oynadık!

Oynanış

EA FC 24, HyperMotionV, OyunTarzları ve Frostbite Oyun Motoru üzere yeni teknolojilerle futbolun gerçekliğini daha da ileri taşıyor. HyperMotionV, 180’den fazla profesyonel erkek ve bayan futbol maçından alınan volümetrik bilgileri kullanarak oyuncu hareketlerini daha gerçekçi hale getiriyor. OyunTarzları ise Opta tarafından sağlanan gerçek hayattaki oyuncu datalarını kullanarak her oyuncuya kendine mahsus yetenekler kazandırıyor. Frostbite Oyun Motoru ise oyunun grafiklerini ve atmosferini daha da geliştiriyor.

Lisanslar

EA FC 24, dünyanın en tanınan futbol liglerinden ve turnuvalarından lisansları içeriyor. Oyunda UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi, UEFA Avrupa Konferans Ligi, CONMEBOL Libertadores, Premier League, Bundesliga ve LALIGA EA SPORTS yer alıyor. Ayrıyeten, EA FC 24, iki yeni bayan futbol ligi olan Google Pixel Frauen-Bundesliga ve Liga F’yi de içeriyor.

Modlar

EA FC 24, oyuncuların farklı oyun tecrübeleri yaşamasını sağlayan çeşitli modlara sahip. Meslek modunda oyuncular kendi ekiplerini kurarak dünyanın en uygunu olmaya çalışıyorlar. Ultimate Team modunda oyuncular kendi gruplarını kurarak öbür oyunculara karşı gayret ediyorlar. Volta Football modunda oyuncular sokak futbolunun keyfini çıkarıyorlar.

Genel Değerlendirme

EA FC 24, futbol hayranları için heyecan verici bir yeni oyun. Oyun, HyperMotionV, OyunTarzları ve Frostbite Oyun Motoru üzere yeni teknolojilerle futbolun gerçekliğini daha da ileri taşıyor. Ayrıyeten, EA FC 24, dünyanın en tanınan futbol liglerinden ve turnuvalarından lisansları içeriyor.

Artıları

  • HyperMotionV, OyunTarzları ve Frostbite Oyun Motoru üzere yeni teknolojilerle futbolun gerçekliğini daha da ileri taşıyor.
  • Dünyanın en tanınan futbol liglerinden ve turnuvalarından lisansları içeriyor.
  • Çeşitli oyun modları sunuyor.

Eksileri

  • FIFA ile olan lisans mutabakatının sona ermesi nedeniyle birtakım ligler ve turnuvalar oyunda yer almıyor.
  • Ultimate Team modunda microtransactionlar eleştiriliyor.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu