Sosyal Medya

Facebook’ta ek profil devri başlıyor

Şirket, ana hesabınıza eklenen dört adede kadar ek şahsî profil için @kullanıcı ismi eklemenize müsaade verecek. Yeni bir takma isim oluşturduktan sonra, bunlar ortasında geçiş yapmak için oturumu kapatıp tekrar açmanız gerekmeyecek. Facebook bu özelliği birinci olarak geçen temmuz ayında test etmeye başladı.

Meta, her profilin, sırf o profilin ilgi alanlarına dayalı olarak ilgili içeriğe sahip kendi eşsiz yayınına sahip olacağını söylüyor. Şirket, “Sevdiğiniz yemek sahnesi için bir profil, arkadaşlarınız ve ailenizle bağlantı kurmak için öteki bir profil düşünün” diye yazdı. Şirket, Instagram’ın benzeri bir özellikteki muvaffakiyetinin bu atağa ilham verdiğini ve bu özelliğin beta testinin Facebook’a birçok kişinin “en alakalı olduğuna inandıkları maksat kitleyle etkileşim kurmak için” arkadaşları, kümeleri ve ilgi alanlarını daha net bir biçimde organize etmekten hoşlandığını öğrettiğini söylüyor.

Facebook’ta ek profil devri başlıyor

Her yeni profil, Facebook’un varsayılan kapalılık ve bildirim ayarlarıyla yine başlayacaktır, münasebetiyle bunları her biri için manuel olarak değiştirmek isteyebilirsiniz. Ayrıyeten birincil Facebook hesabınızda fazladan profilleriniz olduğu görünmeyecek.

Bu özellik kimi kısıtlamalarla birlikte geliyor. Öncelikle, Facebook’un Dating, Marketplace, Profesyonel Modu ve ödemeler, lansman sırasında ikincil profillerinizde kullanılamayacak. Ayrıyeten ekstra kullanıcı isimlerine yönelik iletileşme sadece Facebook uygulamasında ve web üzerinde yapılabilecek. (Ek profiller için Messenger dayanağı “önümüzdeki aylarda” sunulacak.) Son olarak, sadece uygun yetişkin hesapları yeni profiller oluşturabilecek. Unutmayın: Yeni kullanıcı isimleriniz da Facebook’un siyasetlerine tabidir; yani yaşınızı yahut pozisyonunuzu yanlış beyan veremezsiniz.

Bu özellik perşembe günü dünya genelinde kullanıma sunulmaya başlayacak.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu