Sosyal Medya

Facebook’a İsrail – Hamas güncellemesi geliyor!

Değişiklikle birlikte, “yeni oluşturulan herkese açık Facebook gönderilerine” yapılan yorumlar kullanıcının arkadaşlarıyla yahut “takipçileriyle” hudutlu olacak. Herkese açık olarak görüntülenebilen Facebook gönderileri varsayılan olarak herkesin yorumlarına açık olduğundan, bu adım biraz alışılmadık. Meta, değişikliğin yerini yahut kaç Facebook hesabının etkileneceğini belirtmedi lakin bunun “bölgedeki insanlar” için geçerli olacağını söyledi.

Şirket, tüm Facebook kullanıcılarının, pozisyonlarına bakılmaksızın yorumlarını sonlandırma imkanına sahip olduğunu ve bu ayarın artık varsayılan olarak aktif olduğu kullanıcıları bilgilendireceğini ekledi. Ayrıyeten Meta, bunun Facebook kullanıcılarının yorumları toplu olarak silmelerini kolaylaştırdığını da söyledi.

Facebook’a İsrail – Hamas güncellemesi geliyor!

Çatışmayla ilgili tansiyonlar toplumsal medyaya yayılmaya devam ederken, güncellemeler tacizi ve zehirli yorumları azaltmayı amaçlıyor üzere görünüyor. Meta ayrıyeten profil “kilitleme” aracını “bölgedeki” Facebook kullanıcılarına da sunacağını söyledi. Bu özellik, kullanıcıların profillerinin daha evvel herkese açık olan birtakım kısımlarını gizlemelerine imkan tanıyor ve arkadaş olmayanların profil fotoğraflarının tam boyutlu sürümünü görmesini engelliyor.

Şirket ayrıyeten, içerik denetleme uygulamalarının, çatışmayla ilgili paylaşım yapan birtakım hesapları haksız yere engellediği tarafındaki tezleri da ele aldı. Hafta sonu boyunca birtakım kullanıcılar, Gazze’deki şartlarla ilgili içerik yayınladıklarından yahut devam eden çatışmanın Filistinlileri nasıl etkilediğine dikkat çektiklerinden ötürü Instagram’da “gölge yasaklandıklarına” inandıklarını bildirdi.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu