Sosyal Medya

Facebook birden fazla profil fotoğrafı özelliğini duyurdu

Meta şirketi, Facebook platformunda kullanıcıların birden fazla profil fotoğrafı oluşturabilmesine imkan tanıyan yeni bir özelliği duyurdu. Bu güncelleme, Facebook kullanıcıları için değerli bir kolaylık sağlayacak ve birden fazla fotoğraf belirleme muhtaçlığını karşılayacak.

Artık Facebook kullanıcıları, ana hesaplarına bağlı olarak dört farklı ek ferdî profil fotoğrafı oluşturabilecekler. Bu, profil fotoğrafları ortasında geçiş yaparken hesabınızdan çıkmanıza da gerek kalmayacak. Örneğin, bir kişi iş maksatlı bir profil fotoğrafı oluşturabilirken tıpkı hesap üzerinden toplumsal ömrüyle ilgili farklı profil fotoğrafları da seçebilecek.

Facebook birden fazla profil fotoğrafı özelliğini duyurdu

Bu yeni özellik, Facebook kullanıcılarının çevrimiçi kimliklerini daha âlâ yönetmelerini ve paylaşımlarını maksat kitlenin gereksinimlerine nazaran ayarlamalarını kolaylaştıracak. Ayrıyeten farklı profil fotoğrafı seçenekleri, kullanıcıların moduna nazaran farklı fotoğraflar seçmelerine de imkan tanıyacak. Profil fotoğrafları ortasındaki geçiş ise epey kolay olacak. Bunun için hesabınıza giriş çıkış yapmanıza gerek yok. Tek tıkla her şeyi halledebileceksiniz!

Meta, bu özelliği uzun bir müddet test etti ve kullanıcı geri bildirimlerini dikkate alarak geliştirdi. Lakin, Meta bu yeni özelliği tüm kullanıcılara birebir anda sunmayacak. Başlangıçta bu özellik sırf kimi bölgelerde ve belli kullanıcılar için kullanılabilir olacak, lakin vakitle daha geniş bir kullanıcı kitlesine açılması bekleniyor.

Bu güncelleme, Facebook’un kullanıcı tecrübesini daha şahsileştirilmiş hale getirme uğraşlarının bir kesimi diyebiliriz. Birden fazla profil fotoğrafı oluşturma özelliği, kullanıcıların platformda daha fazla özgürlük ve denetim sahibi olmalarına yardımcı olacak üzere görünüyor.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu