Sosyal Medya

Eski Alameda Yetkilisi İtiraf Etti: Bitcoin Bizim Yüzümüzden Düştü!

FTX borsası ile birlikte iflas eden kripto yatırım şirketi Alameda Research’ün eski bir çalışanı gündemi sarsacak bir itirafta bulundu. Daha önce de kurucu Sam Bankman-Fried hakkında kötü yorumlar yapan mühendis Aditya Baradwaj, batık şirketin bir borsada Bitcoin fiyatının resmen çakılmasına neden olduğunu açıkladı.

Baradwaj, şirkette alım-satımlardan sorumlu olan bir çalışanın “yanlış tuşa basması” sonucunda Binance.US borsasında BTC fiyatının anlık olarak %87 düşmesine neden olduğunu itiraf etti. Eski çalışanın verdiği demece göre olay 21 Ekim 2021 tarihinde gerçekleşti.

Geçmiş verileri incelediğimizde söz konusu olayın gerçek olduğunu tespit ettik. Eski Alameda Research mühendisinin anlattığı gibi Bitcoin fiyatı 21 Ekim 2021 tarihinde 65 bin dolara yakın işlem görüyordu. Ancak Binance.US borsasında yerel saate göre sabah vakitlerinde bir anda 8.250 dolara kadar düştü.

“Şirketimizde çalışan tüccar bir miktar Bitcoin satmaya çalışıyordu. Ancak rakamlardan sonra virgülü yanlış yere koyunca fiyat bir anda çakıldı.”

Batık kripto para şirketinin söz konusu yanlış işlem sonucunda ne kadar zarar ettiğini ise kimse bilmiyor. Binance.US yetkilileri, o gün yaptıkları açıklamada söz konusu çöküşün “kurumsal bir yatırımcıdan” kaynaklandığını belirtmişti.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu