Sosyal Medya

Elon Musk durmak bilmiyor! X artık de Twitch’e rakip oluyor!

Twitter’ın ismini X yapan, platformun logosunu X ile değiştiren Elon Musk, her şeyin uygulaması maksadına adım adım ilerliyor. Artık de X platformu oyun yayınları yapılan Twitch rakibi olarak karşımızda. İşte Elon Musk tarafından duyurulan yeni X özelliği.

X platformu artık de Twitch rakibi özelliği ile gündemde

Dünyanın en güçlü iş insanlarından biri olan Musk, X platformunun ayarları ile oynamaya devam ediyor. Twitter satın alması sonrası platformun ismini değiştiren Musk, artık de oyun yayıncılığı işine el attı.

Bildiğiniz üzere oyun yayıncılığı açısından Twitch, YouTube ve Facebook Gaming büyük bir yarış halinde. Elon Musk ise gün geçtikçe büyüyen oyun yayıncılığı pazarına adım atmanın peşinde. İşte bu manada X platformu Twitch, YouTube ve Facebook Geming rakibi olmaya hazırlanıyor.

Elon Musk, Mark Kalman’ın paylaştığı X üzerinden nasıl yayın açılır görüntüsüne karşılık verdi. Musk, X üzerinden oyun ve isteğiniz rastgele bir şeyi yayınlayabilirsiniz dedi. Paylaşımda Elon Musk çok yakında X üzerinde oyun yayınları açacağı muştusunu de verdi.

Peki lakin X üzerinde oyun yayıncılığı nasıl yapılır? Bu sorunun yanıtını alabilmeniz için öncelikle X Premium üyesi olmanız gerekiyor. Lakin Elon Musk’ın tüm X üyelerini paralı üyelik satma planları var. Bu açıdan X platformunu terk etmezseniz oyun yayıncılığı yapmanız da mümkün olur.

Elon Musk’ın yaptığı paylaşımda X Media Studio ibaresi dikkat çekenler ortasında. Yani X platformu yalnızca Twitch değil YouTube platformu ile de kapışma planları içinde.

Şu an için Elon Musk’ın X oyun yayıncılığı için ünlü oyun yayıncılarıyla anlaşıp anlaşmadığı bilinmiyor. Lakin Elon Musk oyun yayınları bile X platformu için büyük bir ilgi oluşturabilir.

X (Twitter), bildiğiniz üzere içerik üreticilerine reklam hissesi dağıtıyor. Lakin Twitch, Facebook Gaming üzere oyun yayın platformları fenomen oyunculara astronomik fiyatlar ödeyebiliyor. Bu manada X platformunun Twitch rakibi olarak bu türlü ataklar yapıp yapmayacağı merak konusu.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu